Najważniejsze historie Tajlandii z ostatniego tygodnia: kandydatka na premiera Pita zawieszona w obowiązkach i nie tylko

Oto przegląd najpopularniejszych artykułów z NARODOWYCH Tajlandii, wybranych przez naszą drużynę narodową Pattaya News/TPN, od ostatniego tygodnia, od poniedziałku 17 lipca 2023 r. do niedzieli 23 lipca 2023 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najważniejsze historie!

  1. Trybunał Konstytucyjny Tajlandii w środę, 19 lipca, orzekł o zawieszeniu lidera partii Move Forward i kandydata na premiera Pita Limjaroenrata w wykonywaniu obowiązków posła do czasu dochodzenia w sprawie jego akcjonariatu medialnego.

W dniu, który był gorzko rozczarowujący dla zwolenników Move Forward Party (MFP) i kandydata na premiera Pita Limjaroenrat, lider MFP, został zawieszony w obowiązkach posła i pozbawiony szansy na drugie głosowanie, aby zostać premierem.

Kolejne głosowanie, tym razem prawdopodobnie nominujące kandydata z Pheu Thai, jest, jak widać poniżej, wstępnie zaplanowane na ten czwartek, 27 lipca, ale może zostać opóźnione.

2. Przewodniczący parlamentu tajlandzkiego Wan Muhamad Noor Math wyznaczył kolejne głosowanie na 30.th premiera na czwartek 27 lipcath, 2023.

Pan Wan Muhamad powiedział w środę (19 lipcath) w parlamencie, że następne głosowanie na premiera odbędzie się 27 lipcath, 2023 r., od godz. 9.30.

3. Według sekretarza generalnego MFP Chaitawata Tulathona, Partia Pheu Thai, drugi co do wielkości partner koalicyjny rządu, który próbuje utworzyć nowy rząd, przejmuje teraz inicjatywę w tworzeniu nowego rządu Tajlandii zamiast Partii Ruchu Naprzód (MFP), zwycięzcy wyborów.

Z wydarzeń wcześniej w tym tygodniu mocno usunięcie charyzmatycznej i popularnej kandydatki na premiera Pity Limjaroenrat z partii Move Forward z kandydowania na kolejnego premiera Tajlandii, chcieliśmy sprofilować najbardziej prawdopodobnego kandydata, który zostanie przedstawiony pod głosowanie we wspólnym tajskim parlamencie.

Biznesmen Srettha Thavisin prawdopodobnie, ale nie jest to gwarantowane, będzie kolejnym kandydatem zgłoszonym do wspólnego głosowania w parlamencie, aby zostać kolejnym premierem Tajlandii.

4. Tajski gabinet zatwierdził propozycję zezwolenia lokalom rozrywkowym na działanie 24 godziny na dobę tylko na obszarze międzynarodowego lotniska U-Tapao w celu pobudzenia turystyki. Tajlandzcy urzędnicy i przedstawiciele stowarzyszeń rozrywkowych wyjaśnili od tego czasu po tym, jak pierwotna propozycja obejmowała również Pattaya, że ​​na razie tak nie jest.

Będziemy nadal informować Cię na bieżąco o tej historii, ale na razie prawne godziny zamknięcia w Pattaya to 2:00 w strefach rozrywkowych i północ w obszarach innych niż rozrywkowe.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.