Ogólnokrajowa rozprawa z bronią prowadzi do konfiskat i aresztowań

KOMUNIKAT PRASOWY:

Policja opublikowała wyniki szeroko zakrojonych miesięcznych rozpraw z nielegalną bronią, przechwytując znaczną liczbę broni i amunicji, a jednocześnie zatrzymując aż 966 podejrzanych. W ramach represji, rozpoczętej 1 lipca, organy ścigania dokonały nalotu na 1,658 celów w całym kraju w celu ograniczenia związanej z nimi działalności przestępczej.

Zastępca szefa Królewskiej Policji Tajlandii, generał Pol Torsak Sukwimol, ujawnił, że na dzień 21 lipca wyniki operacji obejmują konfiskatę 911 nielegalnej broni palnej wraz z 44,540 6,239 sztuk różnej amunicji. Oprócz broni i amunicji władzom udało się również przechwycić dwa materiały wybuchowe i XNUMX tabletek metamfetaminy.

W dzielnicy Khao Phanom w Krabi przeprowadzono nalot na rezydencję należącą do 28-letniego mężczyzny, który był poszukiwany wieloma listami gończymi za zarzuty związane z narkotykami i usiłowanie zabójstwa. Operacja doprowadziła do konfrontacji z policją, w wyniku której podejrzany zginął w strzelaninie. Po incydencie władze przeprowadziły dokładne przeszukanie okolicy i odkryły skład broni w pobliżu ciała podejrzanego, w tym pistolet Mauser 9 mm, jeden granat ręczny M67 i dwa granaty dymne.

Operacja jest częścią większej ogólnokrajowej rozprawy z nielegalną bronią i działalnością przestępczą, nadzorowaną przez zastępcę szefa policji generała broni Samrana Nualmę i obejmującą współpracę wielu organów ścigania. Należą do nich Biuro Policji Metropolitalnej, Prowincjonalne Regiony Policji 1-9, Centralne Biuro Śledcze, Biuro Zwalczania Narkotyków, Biuro Policji Turystycznej, Biuro Policji Imigracyjnej, Biuro Śledcze ds. Cyberprzestępczości i Policja Straży Granicznej.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.