Tropikalna burza Doksuri przyniesie obfite opady deszczu

KOMUNIKAT PRASOWY: 

Tajlandia przygotowuje się na ulewne deszcze i potencjalne powodzie, ponieważ tropikalna burza Doksuri ma przejść przez kraj między 29 lipca a 1 sierpnia. 

Tajski Departament Meteorologiczny (TMD) wydał ostrzeżenia wzywające mieszkańców 46 prowincji do przygotowania się na nadchodzący potop.

Według zastępcy rzecznika rządu Rachady Dhnadirek, najnowsze zalecenie TMD wskazuje, że burza podąża obecnie w kierunku północno-wschodnim i przewiduje się, że 26 lipca dotrze do Tajwanu. Podczas gdy Tajlandia może uniknąć bezpośredniego uderzenia, obecność burzy pogorszyłaby istniejące warunki monsunowe, prowadząc do powszechnych opadów przez cały weekend.

TMD przewidział ulewne deszcze na 24 lipca w różnych regionach Tajlandii. Oczekuje się, że najbardziej dotknięte obszary to dolna północ, północny wschód i równiny centralne, w tym Bangkok i okoliczne prowincje, a także wschodnie i zachodnie obszary południa. Wiele obszarów może być zagrożonych gwałtownymi powodziami i spływami, zwłaszcza na obszarach o zboczach podgórskich i nizinach.

Władze wzywają teraz społeczeństwo do zachowania czujności, podjęcia niezbędnych środków ostrożności w celu złagodzenia potencjalnych szkód spowodowanych przez ulewne deszcze i bycia na bieżąco z najnowszymi ostrzeżeniami pogodowymi TMD.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.