Dozorca PM wzywa do pokojowego przekazania władzy

KOMUNIKAT PRASOWY:

W następstwie ostatnich wydarzeń politycznych premier Caretaker, generał Prayut Chan-o-cha, wyraził życzenie pokojowego przekazania władzy, gdy naród zmierza w kierunku utworzenia nowego rządu.

Nasze poprzednie historie:

Przewodniczący Izby Reprezentantów Wan Muhamad Noor Matha we wtorek, 25 lipca, postanowił przełożyć głosowanie premiera, pierwotnie zaplanowane na 27 lipca.

Podczas gdy Partia Pheu Thai przejmuje inicjatywę w tworzeniu nowej administracji, generał Prayut zapewnił opinię publiczną, że będzie pilnie wykonywał swoje obowiązki i opiekował się krajem w tym okresie przejściowym.

Zastępca rzecznika rządu Rachada Dhnadirek powiedział, że premier z optymizmem patrzy w przyszłość, powołując się na oznaki ożywienia gospodarczego i wzrostu liczby turystów przybywających do Tajlandii, jednocześnie mając nadzieję na sprawne przekazanie władzy.

Tworzenie nowego rządu nie obyło się bez wyzwań. Kandydat Partii Ruchu Naprzód na premiera, Pita Limjaroenrat, nie uzyskał wystarczającej liczby głosów parlamentarnych, aby poprzeć swoją kandydaturę, co skłoniło Partię Pheu Thai do wystąpienia naprzód, aby przewodzić procesowi formowania rządu.

Gdy uwaga narodu skupia się na partii Pheu Thai, która ma utworzyć następny rząd, ustępujący premier wyjaśnił również, jak ważny jest spokój i stabilność wśród Tajów. W tym kluczowym momencie wezwał do bezproblemowego i pokojowego przekazania władzy, aby zapewnić pomyślną przyszłość Tajlandii.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.