Były premier Tajlandii Thaksin Shinawatra wróci do domu 10 sierpnia, według jego córki

ZDJĘCIE: Bangkok Post

Krajowy —

Były premier Tajlandii Thaksin Shinawatra planuje wrócić do Tajlandii z Dubaju 10 sierpnia - poinformowała jego córka Paetongtarn Shinawatra.

Paetongtarn ujawnił w poście w mediach społecznościowych, że Thaksin przyleci na międzynarodowe lotnisko Don Mueang 10 sierpnia.

Napisała: „W urodziny mojego taty za granicą tylko dwa razy przegapiłam bycie z nim z powodu moich obowiązków w Tajlandii… Moje serce, podobnie jak serca wszystkich w naszej rodzinie, jest zarówno radosne, jak i zaniepokojone (z powodu powrotu mojego taty). Zawsze jednak szanuję decyzje mojego taty. Życzę mu zdrowia i bezpieczeństwa. (Jeśli tu jest) będzie mógł odprowadzać wnuki do szkoły, tak jak zamierzał. Niech wszystkie dobre uczynki będą z moim tatą, bo zawsze był dla wszystkich dobry. Kocham cię najbardziej na świecie”.

Paetongtarn powiedział dalej: „Dla moich przyjaciół, którzy czytają tak daleko, mój tata jest Tajlandczykiem, znanym przywódcą znanym ze swoich niezwykłych osiągnięć i nieustających zmagań. Jego decyzja o powrocie do domu tym razem jest czymś, o czym autentycznie mówi od początku 2022 roku…”

To jeden z nielicznych przypadków, kiedy Thaksin wyznaczył dokładną datę swojego powrotu. Jego poprzednia obietnica powrotu można prześledzić wstecz do maja 2023 r., kiedy ogłosił, ale później przełożył, że wróci 26 lipca – w swoje urodziny – aby zaopiekować się wnukami.

Dopiero okaże się, czy ta data zostanie dotrzymana, zauważa TPN.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.