Przewodniczący Izby Reprezentantów odkłada głosowanie premiera na 27 lipca

Krajowy —

Przewodniczący Izby Reprezentantów Wan Muhamad Noor Matha we wtorek, 25 lipca, postanowił przełożyć głosowanie premiera, pierwotnie zaplanowane na 27 lipca.

Posunięcie to zostało wykonane ze względu na toczącą się decyzję Trybunału Konstytucyjnego w sprawie petycja Biura Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie odrzucenia kandydatury Pity Limjaroenrat na renominację premiera 19 lipca.

Pita, liderka i kandydatka na premiera Partii Ruchu Naprzód, sprzeciwiła się 394 parlamentarzystom za ponowne nominowanie na stanowisko premiera na podstawie rozporządzenia parlamentarnego.

Partia Move Forward złożyła następnie skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich, twierdząc, że przepisy parlamentarne nie mogą wpływać na głosowanie premiera, ponieważ głosowanie zostało określone w statucie, najwyższym prawie kraju.

Rzecznik zwrócił się wczoraj do sądu o wydanie orzeczenia w tej sprawie. Zwrócili się również o przełożenie głosowania premiera zaplanowanego na 27 lipca do czasu wydania wyroku przez sąd.

Nowy termin głosowania jest nadal niejasny i na razie jest odroczony na czas nieokreślony do czasu, aż sądy będą mogły rozstrzygnąć głosowanie w sprawie renominacji premiera. Data na to nie jest jeszcze ustalona. Tymczasem formowanie nowego rządu Tajlandii nadal się opóźnia.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.