Tajlandia rozpoczyna 6-dniowy okres wakacyjny od 28 lipca do 2 sierpnia

Krajowy —

Tajski gabinet dozorcy niedawno zatwierdził dodatkowe święto państwowe na 31 lipca.

Ta zgoda oznacza, że ​​nadchodzący weekend, który jest już wyjątkowy dla większości Tajów, ponieważ obejmuje urodziny króla 28 lipca oraz święta religijne 1 i 2 sierpnia, teraz przedłuży się do wspaniałego 6-dniowego okresu wakacyjnego. oficjalnie między 28 lipca a 2 sierpnia. Zdaniem rządu, posunięcie to ma na celu pobudzenie turystyki i konsumpcji krajowej.

Urodziny Króla Tajlandii, obchodzone 28 lipca, mają ogromne znaczenie w Tajlandii, ponieważ upamiętniają rocznicę urodzin Jego Królewskiej Mości Króla Maha Vajiralongkorna, obecnego monarchy.

Ta szczególna okazja jest obchodzona z wielkim szacunkiem i stanowi dla Tajów okazję do okazania głębokiego przywiązania i lojalności wobec rodziny królewskiej. Uroczystości obejmują ceremonie publiczne, obrzędy religijne i różne akty miłosierdzia. Obcokrajowcy mogą pokazać swój udział, nosząc żółtą koszulę w kolorze króla, aby uszanować trwałą rolę monarchii w historii i kulturze Tajlandii.

Tymczasem, jeśli chodzi o Dzień Asarnha Bucha i początek buddyjskiego Wielkiego Postu, w tym roku obchodzony jest on corocznie 1 i 2 sierpnia, z datami zmieniającymi się każdego roku w oparciu o wzorce astrologiczne. Ta pomyślna okazja, znana również jako Dzień Dharmy, upamiętnia pierwsze kazanie wygłoszone przez Pana Buddę, znane jako „Dhammacakkappavattana Sutta”, skierowane do jego pierwszych pięciu uczniów po osiągnięciu oświecenia.

Z tej okazji pobożni buddyści odwiedzają świątynie, aby się zasłużyć, uczestniczą w procesjach ze świecami wokół głównej kaplicy i słuchają kazań mnichów. Dzień ten ma ogromne znaczenie duchowe, ponieważ symbolizuje początek nauk Buddy i fundament buddyjskiego zakonu monastycznego (Sangha).

Ponadto w te dwa szczególne dni obowiązywać będzie zakaz sprzedaży alkoholu. Wszystkie urzędy i główne oddziały banków również będą zamknięte. Obejmuje to tajlandzką imigrację.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.