Były szef policji oskarżony o zakup danych biometrycznych

KOMUNIKAT PRASOWY:

Narodowa Komisja Antykorupcyjna (NACC) ogłosiła swoją decyzję o oskarżeniu byłego szefa policji, generała Pol Chakthipa Chaijindy, wraz z dwoma wyższymi funkcjonariuszami policji, generałem broni Tinnapatem Phummarinem i generałem dywizji Surapongiem Chaijanem, w związku z Projekt zamówień biometrycznych o wartości 2.1 miliarda bahtów.

Projekt miał na celu wdrożenie zaawansowanego systemu biometrycznego zdolnego do skanowania szczegółów twarzy i odcisków palców pasażerów na głównych lotniskach w całym kraju.

Opłaty koncentrują się wokół zgody funkcjonariuszy na przedłużenie terminu dostawy sprzętu biometrycznego do Urzędu Imigracyjnego, co rzekomo faworyzuje dostawcę. Pierwotna umowa przewidywała, że ​​dostawca powinien dostarczyć sprzęt do 2 maja 2019 r. Termin ten został jednak później przedłużony do 30 czerwca tego roku.

Były komisarz policji imigracyjnej Pol Gen Surachate Hakparn odegrał kluczową rolę w ujawnieniu sprawy. Poprosił Pol Gen Chakthip o zakończenie projektu biometrycznego, powołując się na swoje obawy co do jego integralności.

Oprócz sprawy dotyczącej zamówień biometrycznych, NACC prowadzi również zarzuty przeciwko Pol Gen Chakthip i 45 innym osobom w związku z oddzielnym projektem o wartości 900 milionów bahtów. Projekt ten koncentrował się na zakupie 260 „inteligentnych” radiowozów policyjnych w latach podatkowych 2018-19.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.