Muzułmańscy dyplomaci obserwują rozwój w południowych prowincjach granicznych Tajlandii

KOMUNIKAT PRASOWY:

Dyplomaci z dziesięciu krajów muzułmańskich niedawno odwiedzili południowe prowincje przygraniczne Tajlandii, aby obserwować lokalne inicjatywy rozwojowe.

Centrum Administracyjne Południowych Województw Granicznych (SBPAC) informowało dyplomatów o postępach poczynionych w regionie, w szczególności w zakresie bezpieczeństwa, poprawy jakości życia i promocji wielokulturowości.

Najbardziej wysunięte na południe prowincje Yala, Pattani i Narathiwat mają znaczną populację ludzi wyznających wiarę islamską. Sekretarz generalny SBPAC, kontradmirał Somkiat Ponprayoon, wyjaśnił pracę centrum nad tworzeniem gwarancji społeczno-psychologicznych w celu wspierania solidnego wielokulturowego społeczeństwa i zachęcania do pokojowego rozwiązywania bieżących problemów.

Nadrzędnym celem centrum jest zapewnienie mieszkańcom dobrych warunków życia i ochrona ich wolności do życia zgodnie z ich tożsamością, przekonaniami, kulturą i tradycją.

Według Rady Bezpieczeństwa Narodowego od 2016 r. liczba incydentów z użyciem przemocy w południowych prowincjach przygranicznych spadła. Od października ubiegłego roku do czerwca 86 r. odnotowano 2023 przypadków, w których zginęły 33 osoby, a 110 zostało rannych. Liczby te oznaczają 48% spadek liczby przypadków i 69.44% liczby ofiar śmiertelnych w porównaniu z tym samym okresem w 2017 r.

Stałą poprawę sytuacji przypisuje się wspólnym wysiłkom między sektorem publicznym i prywatnym. Władze Tajlandii pozostają optymistycznie nastawione do bieżących postępów.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.