ThaiHealth wdraża program rehabilitacji alkoholików w świątyniach

KOMUNIKAT PRASOWY:

Według doniesień liczba osób nadużywających alkoholu w Tajlandii spada od 2014 r. Tajska Fundacja Promocji Zdrowia (ThaiHealth), główna agencja odpowiedzialna za zniechęcanie do intensywnego picia, wprowadza obecnie program pobytu w świątyni, aby jeszcze bardziej odwieść ludzi od nadmiernego spożywania alkoholu .

Rungarun Limhaphan, dyrektor biura ThaiHealth, wygłosił przemówienie otwierające konferencję na temat wniosków wyciągniętych z poprzednich inicjatyw mających na celu pozyskanie udziału społeczności lokalnych w ograniczaniu spożycia alkoholu i docieraniu do alkoholików.

Rungarun powiedział, że na podstawie danych Narodowego Urzędu Statystycznego w 5.7 roku 2021 miliona osób przynajmniej raz nadużywało alkoholu. Stanowiło to około 10% populacji – znaczny spadek z 14% w 2014 roku.

Według przedstawiciela ThaiHealth, raporty z wyników badań przesiewowych i leczenia alkoholików w tym roku wskazują, że 65% osób z problemem alkoholowym jest objętych opieką placówek służby zdrowia. Oznacza to, że pozostaje duża liczba osób, które albo nie miały dostępu do terapii, albo nie chciały zwrócić się do systemu opieki zdrowotnej w sprawie swoich problemów z piciem.

Zdając sobie z tego sprawę, ThaiHealth współpracuje z mnichami, liderami społeczności i wolontariuszami, aby dodać nowy kanał dostępu do terapii dla osób z problemami alkoholowymi. Uczestniczące społeczności otrzymają narzędzia i formularze oceny, aby mogły śledzić postępy osób poszukujących rehabilitacji. W ramach tego podejścia osoby objęte opieką będą przebywać w świątyni przez sześć dni i siedem nocy, aby podczas lekcji buddyjskiej Dhammy dowiedzieć się o niebezpieczeństwach związanych ze spożywaniem alkoholu.

Według Rungaruna takie podejście pomogło ludziom z problemami alkoholowymi w społecznościach pilotażowych ograniczyć ilość spożywanego alkoholu.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.