Awarie promu na Koh Samui i nici przerażają pasażerów przez wiele godzin

Samui –

Pasażerowie promu z Donsak na wyspę Samui doznali poważnego przerażenia po tym, jak silnik łodzi działał nieprawidłowo przez ponad dwie godziny.

Pan Om-In Limsuwan, który był jednym z pasażerów promu, powiedział Phuket Express, że w czwartek wieczorem (27 lipcath), prom odpłynął z molo w Donsaku o godzinie 7:00. Przylot na Koh Samui zaplanowano na 8:30. Około godziny 8:00 nastąpiła awaria silnika promu, co oznaczało, że odcięto również prąd na promie. W momencie awarii prom znajdował się między Czwartą a Piątą Wyspą.

Wszyscy pracownicy promu mieli na sobie kamizelki ratunkowe i poprosili wszystkich pasażerów, aby weszli na górny pokład promu, ponieważ w tym czasie było wiele silnych fal. Limsuwan powiedział, że wielu pasażerów było przestraszonych i płakało.

Po ponad dwóch godzinach inny prom z Samui płynący do Donsak pomógł wyciągnąć linami uszkodzony prom na Samui. Po drodze liny zerwały się raz, zanim został naprawiony i ponownie odholowany. Prom dotarł na wyspę Samui o 11:30.

Pasażerowie proszą odpowiednie władze o sprawdzenie każdego promu przed użyciem pod kątem bezpieczeństwa.

Nie było jasne, czy pasażerowie otrzymali jakąkolwiek rekompensatę finansową lub zwrot pieniędzy za incydent od odpowiednich władz.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.