Fundacja Soi Dog dołącza do wydarzenia projektu księżniczki Chulabhorn dotyczącego wścieklizny w Nakhon Si Thammarat

KOMUNIKAT PRASOWY:

Fundacja Soi Dog z dumą przyłączyła się ostatnio do akcji sterylizacji i szczepień w Nakhon Si Thammarat w ramach projektu Jej Królewskiej Wysokości Księżniczki Chulabhorn Krom Phra Srisavangavadhana „Zwierzęta wolne od chorób, ludzie wolni od wścieklizny”. 

Wydarzenie, które odbyło się w dniach 20-24 lipca 2023 r. w Wat Phra Mahathat Woramahawihan, zgromadziło Jednostkę Wolontariatu Weterynaryjnego Księżnej Chulabhorn, przedstawicieli Regionalnego Biura ds. Hodowli 8, Prowincjonalnego Urzędu ds. Soi Dog Foundation, aby pomóc zmniejszyć populację bezpańskich psów i kotów w okolicy oraz powstrzymać rozprzestrzenianie się chorób, w tym wścieklizny.

Zarządzanie populacją bezpańskich psów i kotów na tym obszarze jest również częścią starań Departamentu Sztuk Pięknych o wpisanie Wat Phra Mahathat Woramahawihan na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO do 2024 r. W sumie 242 psy ze świątyni i okoliczna społeczność zostały wysterylizowane i zaszczepione podczas pięciodniowej imprezy. 

Soi Dog wspiera projekt JKW Księżniczki Chulabhorn w Nakhon Si Thammarat od 2018 roku, współpracując z lokalnymi organizacjami rządowymi w zakresie sterylizacji i szczepienia zwierząt przy użyciu podejścia CNVR (złap, wykastruj, zaszczep, zwróć). Ich dwa mobilne zespoły systematycznie przemieszczają się po prowincji i będą to robić, dopóki nie dotrą do wszystkich 23 dystryktów. Obecnie stacjonują w dystryktach Sichon i Chalermprakiat. 

„W ciągu prawie sześciu lat, kiedy działamy [w Nakhon Si Thammarat], liczba bezpańskich szczeniąt urodzonych w krótkim życiu w cierpieniu znacznie się zmniejszyła” – powiedział dr Patcharee Pipatdirekkul, menedżer Soi Dog w Southern Mobile. „Ponadto, gdy populacja psów ustabilizowała się i spadła, zauważyliśmy, że stosunek ludzi do psów również się poprawił”. 

Soi Dog odnotowało podobne wyniki w innych prowincjach, w których działają ich zespoły mobilnych klinik. Obecnie w Tajlandii działa 14 takich drużyn – dziewięć w Wielkim Bangkoku i pięć na południu. W połączeniu z zewnętrznymi projektami CNVR, które wspierają, fundacja obecnie sterylizuje i szczepi blisko 20,000 2003 zwierząt każdego miesiąca i zbliża się do kamienia milowego w postaci miliona wysterylizowanych i zaszczepionych zwierząt od czasu jej powstania w XNUMX roku.

Poprzedni to komunikat prasowy opublikowany za pełną zgodą i autoryzacją organizacji wymienionych w materiałach PR i mediach TPN. Oświadczenia, przemyślenia i opinie organizacji biorącej udział w komunikacie prasowym są całkowicie ich własnymi i niekoniecznie muszą odzwierciedlać wypowiedzi mediów TPN i jej pracowników.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.