TAT przyjmuje ostrożne podejście do programu znoszenia opłat wizowych

KOMUNIKAT PRASOWY: 

Urząd ds. Turystyki Tajlandii ostrożnie podchodzi do wdrażania programu zniesienia opłat wizowych, aby przyciągnąć więcej zagranicznych turystów.

W odpowiedzi na apele operatorów turystycznych do rządu o zaoferowanie programu zniesienia opłat wizowych w celu pobudzenia rynku, gubernator TAT Yuthasak Supasorn stwierdził, że może to nie być najlepsza strategia, biorąc pod uwagę, że głównym problemem jest obecnie długi okres oczekiwania w procesie ubiegania się o wizę . Zauważył, że ta strategia wcześniej napotykała problemy związane z obniżeniem cen pakietów wycieczek z korzyścią dla turystów, ponieważ TAT oferował ten program podczas pandemii Covid-19, ale odpowiednie władze odpowiedzialne za tę kwestię zaprzeczyły.

Gubernator TAT powiedział, że oprócz powolnego ożywienia chińskiej gospodarki, niedobory lotów spowodowane przez linie lotnicze borykające się z niedoborami po stronie podaży, takiej jak samoloty i konserwacja, odgrywają ważną rolę w spowolnieniu ożywienia. Istnieje jednak nadzieja na wzrost liczby odwiedzających w październiku podczas chińskiego święta „Złotego Tygodnia”, ponieważ linie lotnicze mają zwiększyć liczbę usług, aby obsłużyć wzrost liczby pasażerów w tym okresie.

W międzyczasie, starając się ożywić turystykę, Thai Lion Air ma otworzyć od 15 sierpnia sześć nowych tras do Kantonu, Chengdu, Hangzhou, Szanghaju, Shenzhen i Xi'an. Na nowych trasach będą wykorzystywane Boeingi 737–800 i Boeing 737 - samolot 900ER. Obecnie Thai Lion Air posiada w swojej flocie 15 samolotów, w tym 13 B737-800 i dwa B737-900ER.

Linie Thai AirAsia wykazały również obiecujące wskaźniki ze średnim współczynnikiem wypełnienia wynoszącym 80% na chińskich trasach w pierwszej połowie roku, z 13 trasami operacyjnymi do 12 miejsc docelowych w Chinach. Linie lotnicze poinformowały, że będą stopniowo wznawiać swoje trasy do południowych Chin i mają nadzieję, że do końca tego roku w pełni odbudują, zarówno pod względem miejsc docelowych, jak i częstotliwości.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.