Niemiecki turysta zmarł po nurkowaniu w Phangnga

Phuket -

59-letni Niemiec został uznany za zmarłego po nurkowaniu w Phang Nga. Jego ciało zostało przewiezione do szpitala w Phuket.

Policja Turystyczna Phuket powiedziała Phuket Express, że zostali powiadomieni o smutnym incydencie w piątek po południu (28 lipcath). 59-letni niemiecki turysta został znaleziony nieprzytomny po tym, jak udał się na nurkowanie w pobliżu Wyspy Kwiatów (Koh Dok Mai) w dzielnicy Yao Island w Phang Nga.

Udał się na nurkowanie z firmą turystyczną, której nazwa została utajniona do czasu dalszego śledztwa tajskiej policji. Jego przyjaciele podobno powiedzieli policji śledczej, że mężczyzna zszedł na głębokość 20 metrów, po czym wszedł na łódź i odpoczął, pozornie wyczerpany, ale nie chory. Przyjaciele odkryli później, że mężczyzna był nieprzytomny, leżąc twarzą do góry na łodzi, zanim wezwali pogotowie ratunkowe. Mężczyzna został przewieziony do szpitala Chalong w Phuket, ale w drodze łodzią, pomimo resuscytacji, po przybyciu na miejsce stwierdzono zgon w szpitalu Chalong.

Dokładna przyczyna śmierci Niemca jest wciąż nieznana i badana przez odpowiednie służby i personel medyczny.

Niemiecki turysta wjechał do Tajlandii 22 lipcand, 2023 z wizą turystyczną. Jego wiza miała wygasnąć 20 sierpniath, 2023. Jego nazwisko zostało utajnione do czasu powiadomienia rodziny i ambasady.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.