Jego Królewska Mość Król wzywa do „mądrości tajskiej” w swoje 71. urodziny

KOMUNIKAT PRASOWY:

W przemówieniu upamiętniającym swoje 71. urodziny, Jego Królewska Mość Król wezwał wszystkich obywateli do kierowania się mądrością i rozsądkiem w swoich działaniach, nie tylko dla własnej korzyści, ale także dla większego dobra narodu i jego mieszkańców.

Podkreślił, że praca na rzecz dobrobytu narodowego ma ogromne znaczenie i wymaga skutecznego zarządzania oraz zbiorowego wsparcia całego kraju.

Jego Królewska Mość Król wyraził wdzięczność za serdeczne życzenia urodzinowe przekazane przez przedstawicieli rodziny królewskiej, wyższych urzędników i dygnitarzy podczas wielkiej audiencji zwanej „Maha Samakhom”, która odbyła się w Sali Tronowej Amarindra Vinijaya w Wielkim Pałacu.
W ramach obchodów urodzin w Domu Rządowym zaplanowano również wielkie przyjęcie pod nazwą „Samosorn Sannibat”. Jego Wysokość łaskawie zezwolił rządowi na zorganizowanie tego wydarzenia, w którym wezmą udział Jej Królewska Wysokość Księżniczka Maha Chakri Sirindhorn, Jej Królewska Wysokość Księżniczka Chulabhorn Krom Phra Srisavangavadhana, osoby zajmujące stanowiska polityczne, wyżsi urzędnicy państwowi i zagraniczni dyplomaci.
Podczas wielkiego przyjęcia zaplanowano różne występy kulturalne, takie jak specjalny taniec w maskach „Khon” i muzyka orkiestrowa na żywo.

Rząd wyraził uznanie dla współpracy otrzymanej zarówno od sektora państwowego, jak i prywatnego, w tym Departamentu Sztuk Pięknych i Administracji Metropolitalnej Bangkoku, w przygotowaniach do wydarzenia.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.