Oczekuje się, że długie wakacje zwiększą turystykę krajową i obłożenie hoteli

KOMUNIKAT PRASOWY:

Urząd ds. Turystyki Tajlandii (TAT) przewiduje znaczny wzrost turystyki krajowej i obłożenia hoteli podczas ostatnich długich wakacji w Tajlandii.

Oczekuje się, że święto, które rozpocznie się 28 lipca, aby uczcić urodziny Jego Królewskiej Mości i potrwa do 2 sierpnia, przyniesie około 1.66 miliarda bahtów dochodów z turystyki krajowej z prawie 5 milionów podróży odbytych przez tajlandzkich podróżników.

Aby jeszcze bardziej zwiększyć liczbę podróży krajowych, rząd tymczasowy ogłosił 31 lipca dodatkowym świętem państwowym, dając Tajom więcej czasu na odwiedzanie ich rodzinnych miast i spędzanie wolnego czasu.

Gubernator TAT Yuthasak Supasorn podkreślił, że ogłoszenie w ostatniej chwili dodatkowych wakacji prawdopodobnie skłoniłoby wielu tajlandzkich podróżników do wybrania wycieczek krajowych zamiast planowania wycieczek zagranicznych. TAT szacuje, że podczas przedłużonej przerwy Tajowie odbędą około 4.96 miliona podróży, co przełoży się na średnie obłożenie hoteli na poziomie 63%.

Oczekuje się, że prowincje w regionach centralnych i północno-wschodnich będą świadkami największej liczby odwiedzających, a hotele w regionie wschodnim mają obłożenie do 68%. Jednak w południowym regionie może wystąpić mniej odwiedzających z powodu zamknięcia kilku morskich parków narodowych w porze deszczowej ze względów bezpieczeństwa i umożliwienia regeneracji przyrody.

Tajska Izba Handlowa pozytywnie ocenia wpływ długiego weekendu na gospodarkę, szacując, że w tym okresie w obiegu znajdzie się około 5-7 miliardów bahtów. Sanan Angubolkul, przewodniczący izby, wyraził przekonanie, że dodatkowe święto państwowe ogólnie przyniosłoby korzyści krajowi.

Sanan zauważył jednak, że firmy mogą ponieść dodatkowe koszty, takie jak płatności za nadgodziny dla pracowników pracujących w okresie wakacyjnym. Sanan zasugerował, że rząd powinien wcześniej ogłosić dodatkowe wakacje, aby dać firmom wystarczająco dużo czasu na zaplanowanie i przygotowanie.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.