Dziesięć zabitych, 118 rannych, 200 rodzin cierpi po eksplozji magazynu fajerwerków w Narathiwat

Narathiwat –

Co najmniej 118 osób zginęło, 200 zostało rannych, a ponad 29 rodzin ucierpiało, wiele z nich zostało zniszczonych po eksplozji magazynu fajerwerków w dzielnicy Su-Ngai Kolok późnym sobotnim popołudniem (XNUMX lipca).th).

Gubernator Narathiwat, pan Sanan Pongaksorn, powiedział tajskim mediom: „Co najmniej dziesięć osób zostało uznanych za zmarłych, 118 osób zostało rannych, a ponad 200 rodzin ucierpiało z powodu tej potężnej eksplozji. Niektórzy ludzie utknęli w zawalonych domach i budynkach, czekając na pomoc”.

Szef dystryktu Su-Ngai Kolok, pan Anirut Bua-Onn, dodał: „Eksplozja uszkodziła i zniszczyła obszar o promieniu 500 metrów w pobliżu magazynu fajerwerków. Obszar ten jest popularnym rynkiem i dzielnicą mieszkaniową, dlatego poziom zniszczeń był tak wysoki. Policja Mu Noa zbiera dowody i prowadzi dochodzenie w sprawie incydentu. ”

Przyczyna incydentu jest nadal niejasna i nie jest również jasne, czy magazyn miał koncesję i jest w pełni legalny do przechowywania fajerwerków na gęsto zaludnionym obszarze.

Jest to rozwijająca się historia i więcej szczegółów może zostać ujawnionych, gdy zostaną wyjaśnione przez odpowiednie władze.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.