Żółw skórzasty w końcu złożył 129 jaj na plaży Karon

Karon –

Matka żółwia skórzastego w końcu złożyła 129 jaj na Karon Beach.

Nasza poprzednia historia:

Matka żółwia skórzastego próbowała złożyć jaja w pobliżu hotelu na Karon Beach.

Teraz nasza aktualizacja:

Departament Zasobów Morskich i Przybrzeżnych (DMCR) Phuket Office został powiadomiony przez mieszkańców o incydencie w czwartek wieczorem (27 lipca). Żółw skórzasty w końcu złożył jaja na plaży Karon w tym samym miejscu, w którym wcześniej próbował złożyć jaja.

Pan Suthep Juealaong z DMCR powiedział Phuket Express, że złożenie jaj zajęło żółwiowi ponad godzinę. Urzędnicy DMCR znaleźli łącznie 129 jaj, z czego 92 to jaja zapłodnione.

Matka żółwia skórzastego ma około 35 lat. Wróciła na plażę po raz drugi po dwóch dniach. Za pierwszym razem żółw nie złożył jaj, tylko wykopał trzy gniazda.

Jaja zostały przeniesione z powodu obaw o szkody spowodowane przez pogodę. Wylęgnięcie się młodych żółwi zajmie około dwóch miesięcy. Teren będzie monitorowany przez około pół miesiąca na wypadek powrotu matki do ponownego składania jaj.

Niektóre media donoszą, że były to pierwsze jaja żółwia morskiego złożone na tym obszarze od około dwóch dekad.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.