Gen Prawit ponownie wybrany na Lidera PPRP

KOMUNIKAT PRASOWY:

Generał Prawit Wongsuwon został ponownie wybrany na przywódcę partii Palang Pracharath (PPRP) w szybkim i bezspornym głosowaniu, które odbyło się 29 lipca. 77-letni polityk, pełniący jednocześnie funkcję wicepremiera, wszedł ze stanowiska wcześniej tego samego dnia, wraz z całym zarządem partyjnym, jako wymóg proceduralny.

Rezygnacja Gen Prawita i zarządu partii otworzyła drogę do nowych wyborów, które wyłonią lidera partii i 21-osobowy zarząd. Gen Prawit był jednak jedynym kandydatem nominowanym na najwyższe stanowisko, co zapewniło mu powrót na stanowisko lidera PPRP.

Nieoficjalne wyniki głosowania ujawniły pomyślną reelekcję gen. Prawita. Wybrano również pięciu nowych zastępców przywódców, w tym Santi Promphat, Paiboon Nititawan, Chaiwut Thanakamanusorn, Wirat Rattanaset i Trinuch Thienthong.

Znaczącym posunięciem na stanowisko głównego doradcy partii został mianowany młodszy brat gen. Prawita, generał Pol Patcharawat Wongsuwon, były szef policji krajowej. Decyzja ta wywołała spekulacje, że może ona potencjalnie ułatwić udział PPRP w nowym rządzie, gdyby negocjacje z Pheu Thai Party zakończyły się sukcesem.

Kapitan Thamanat Prompow, znacząca postać w PPRP i poseł z Phayao, również został przywrócony na stanowisko sekretarza generalnego partii.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.