Największe historie Phuket z ostatniego tygodnia: utonięcia turystów z Senegalu i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym podkreślamy najlepsze lokalne historie w naszym rejonie Phuket z ostatniego tygodnia. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są to dni od poniedziałku 24 lipca 2023 r. do niedzieli 30 lipca 2023 r.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. Tajlandia odnotowała ciągły wzrost przypadków gorączki denga w 18 prowincjach, w tym Chonburi, Phuket i Bangkoku, poinformował Departament Kontroli Chorób w poniedziałek, 24 lipca.

Urząd Zdrowia Publicznego Prowincji Phuket informuje, że największą liczbę przypadków dengi stwierdzono w Thalang.

Ponieważ pora deszczowa trwa, gorączka denga jest poważnym problemem w Phuket.

2. Ciężarna kobieta została ranna po tym, jak jej noga utknęła w kanalizacji w mieście Phuket.

Pęknięty odpływ został naprawiony po tym, jak ciężarna kobieta zraniła się w nogę w mieście Phuket.

Nie jest jednak jasne, czy kobieta otrzyma jakąkolwiek rekompensatę finansową za incydent od miasta, a urzędnicy miasta Phuket nie skomentowali tej sprawy.

3. Matka żółwia skórzastego próbowała złożyć jaja w pobliżu hotelu na Karon Beach.

Matka żółwia skórzastego w końcu złożyła 129 jaj na Karon Beach.

Niektóre media donoszą, że były to pierwsze jaja żółwia morskiego złożone na tym obszarze od około dwóch dekad.

4. Turysta z Senegalu zaginął po tym, jak poszedł popływać w morzu na Freedom Beach w Karon na Phuket.

Ciało zaginionego senegalskiego turysty wyrzuciło dziś na brzeg w dystrykcie Karon w Phuket po tym, jak zaginął na wzburzonym morzu 28 lipca.

Spoczywaj w pokoju.

5. 36-letni emigrant z Australii został uratowany po tym, jak próbował powiesić się na płocie w urzędzie pocztowym w Rawai.

Personel medyczny powiedział policji, że Australijczyk to ta sama osoba, która rano (28 lipca) trafiła do szpitala cierpiąca na epilepsję, ale odmówiła leczenia.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.