Władze identyfikują właścicieli magazynu fajerwerków, który eksplodował w Narathiwat

KOMUNIKAT PRASOWY:

Po masowej eksplozji fajerwerków w prowincji Narathiwat, która 12 lipca pochłonęła życie 121 osób, a 29 zostało rannych, władze szybko zidentyfikowały właścicieli feralnego magazynu odpowiedzialnego za katastrofalny wybuch.

Para, zidentyfikowana jako Sompong Na Kul i jego żona, Piyanut Puengworawat, byli właścicielami zakładu, początkowo znanego jako „Weerawat Panit”, działającego jako sklep sprzedający sprzęt rolniczy i sprzęt kuchenny w dzielnicy Muno.

Według Komisarza Wojewódzkiego Policji nr 9, generała broni Nanthadeta Yoinuala, para przekształciła później sklep w magazyn, w którym zaczęli przechowywać znaczną ilość fajerwerków. Oszacowano, że na miejscu nielegalnie przechowywano ponad 1,000 kilogramów fajerwerków, na podstawie obecności głębokich dziur odkrytych podczas dochodzeń.

Po tym druzgocącym incydencie para skontaktowała się z policją i wyraziła gotowość poddania się 1 sierpnia. Generał broni Nanthadet dał jasno do zrozumienia, że ​​jeśli się nie poddadzą, natychmiast zostaną wydane nakazy aresztowania.

Zastępca szefa dystryktu Sungai Kolok, Suchart Kijakarn, ujawnił, że właściciele uzyskali pozwolenie na budowę i eksploatację magazynu. Jednak w trakcie składania wniosku nie określili rodzaju towarów, które mają być składowane. Wkrótce po przebudowie magazyn został przekształcony w magazyn różnorodnego asortymentu fajerwerków.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Mężczyzna stracił czterech członków rodziny po eksplozji magazynu fajerwerków w Narathiwat.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.