Tajska policja zobowiązuje się do wyeliminowania zagranicznych klubów motocyklowych zaangażowanych w domniemaną działalność przestępczą

Krajowy —

Królewska Tajska Policja (RTP) poluje na pięć głównych zagranicznych klubów motocyklowych działających na tajskiej ziemi po rozprawie z osławionym Outlaws Motorcycle Club w Pattaya w zeszłym miesiącu.

RTP 21 lipca rozpoczęło rozprawę z grupą Outlaws i aresztowało domniemanego austriackiego przywódcę gangu Tomasz Giner gdy przygotowywał się do ucieczki z kraju.

Według RTP, klub motocyklowy Ginnera był znany z angażowania się w międzynarodowe przestępstwa i był zamieszany w incydent, w którym członek niemieckiego gangu, Olaf Thorsten Brinkmann został oskarżony o zamordowanie Hansa Petera Waltera Macka, a 62-letni niemiecki pośrednik w obrocie nieruchomościami w Pattaya w czerwcu zeszłego roku. Brinkmann został aresztowany podczas ukrywania się w schowku w klubie Outlaws w Bangkoku.

Po aresztowaniu Brinkmanna i jego trzech wspólników oraz rozprawie z Outlaws Motorcycle Club, RTP bierze teraz na cel pięć głównych klubów motocyklowych działających w kraju. Kluby te obejmują Outlaws Motorcycle Club lub Outlaws MC, Hells Angels Motorcycle Club lub Hells Angels, Bandidos Motorcycle Club, który jest również znany jako Bandido Nation, Mongols Motorcycle Club lub Mongol Brotherhood oraz Vagos Motorcycle Club, który jest również znany jako Zielony Naród, poinformował Bangkok Post.

Większość klubów jest zarządzana przez obywateli Australii i działa głównie w miejscowościach turystycznych w całej Tajlandii, takich jak Phuket, Koh Samui w Surat Thani i Pattaya, rzekomo atakując obcokrajowców za opłaty za ochronę w zamian za prowadzenie działalności gospodarczej w okolicy. Czasami nawet porywają lub popełniają morderstwa na obcokrajowcach dla pieniędzy, powiedział RTP.

Zazwyczaj gangi nie wtrącają się do Tajów, ponieważ wiedzą, że wpakują ich w kłopoty łatwiej niż w przypadku obcokrajowców.

Poza Tajlandią gangi te mają członków na całym świecie, rzekomo dopuszczających się różnego rodzaju nielegalnych działań, takich jak dystrybucja narkotyków, napady, kradzieże, lichwiarstwo, oszustwa, pranie brudnych pieniędzy czy morderstwa, poinformował Bangkok Post.

Zastępca szefa policji krajowej Pol Gen Surachate Hakparn stwierdził, że członkowie gangu faworyzują Tajlandię ze względu na brak surowych organów ścigania i skorumpowanych urzędników.

Powołał się na przestarzałą ustawę o imigracji z 1979 r., która pozwala obcokrajowcom w wieku powyżej 50 lat na łatwe życie w Tajlandii tylko wtedy, gdy mają 800,000 65,000 bahtów na koncie bankowym lub zaświadczenie o dochodach z miesięczną pensją nie mniejszą niż XNUMX XNUMX bahtów.

Tak też było w przypadku podejrzanych o zabójstwo Macka.

Ze względu na istnienie tych niebezpiecznych gangów świadomi zagraniczni turyści czują się zniechęceni do odwiedzania Pattaya lub inwestowania na wschodnim wybrzeżu, powodując ogromne szkody w kraju, powiedział Pol Gen Surachate.

Dlatego RTP musi odzyskać zaufanie turystów, nie tylko eliminując te gangi, ale także niektórych tajskich urzędników, którzy potajemnie im pomagają.

W ramach starań Pol Gen Surachate obiecał, że zaproponuje nowelizację prawa imigracyjnego, zwłaszcza dotyczącą przedłużenia wiz emerytalnych, za pośrednictwem szefa policji po objęciu urzędu przez nowy rząd. Ma to na celu odfiltrowanie złych ludzi i uczynienie prawa naprawdę pomocnym dla inwestorów lub kogoś, kto niewinnie chce mieszkać w Tajlandii.

W przypadku gangów motocyklowych zapewnił, że przynajmniej jeden z nich, Outlaws, został całkowicie wyeliminowany z Pattaya. Policja rozszerza teraz dochodzenie na Phuket i Koh Samui.

Oryginalne źródło: Bangkok post

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Potrzebujesz porady prawnej lub adwokata? Możemy pomóc. Kliknij tutaj.

Zobacz więcej informacji na temat wystawiania u nas nieruchomości, klikając tutaj.

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.