Najważniejsze historie z Tajlandii z ostatniego tygodnia: Wybuch magazynu fajerwerków w Narathiwat i nie tylko

Oto przegląd najpopularniejszych artykułów z KRAJOWEJ Tajlandii, wybranych przez naszą drużynę narodową Pattaya News/TPN, od ostatniego tygodnia, od poniedziałku 24 lipca 2023 r. do niedzieli 30 lipca 2023 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najważniejsze historie!
  1. 6-letnia Egipcjanka utonęła tragicznie w wodospadzie w Mueang Phang Nga.

6-letnia egipska turystka podróżująca z Phuket wraz z rodziną zmarła po tym, jak wpadła do wodospadu w Phang Nga, gdy jej matka robiła jej zdjęcie na moście.

Spoczywaj w pokoju.

2. 59-letni Niemiec został uznany za zmarłego po nurkowaniu w Phang Nga. Jego ciało zostało przewiezione do szpitala w Phuket.

Jego przyjaciele podobno powiedzieli policji śledczej, że mężczyzna zszedł na głębokość 20 metrów, po czym wszedł na łódź i odpoczął, pozornie wyczerpany, ale nie chory.

3. W ten piątek, 28 lipca, przypada 71. rocznica królewskich urodzin króla Vajiralongkorna, obecnego monarchy Tajlandii.

Pattaya News składa serdeczne życzenia trwałego zdrowia i dobrego samopoczucia Jego Królewskiej Mości w nadchodzących latach.

4. Pasażerowie promu z Donsak na wyspę Samui doznali poważnego przerażenia po tym, jak silnik łodzi działał nieprawidłowo przez ponad dwie godziny.

Po ponad dwóch godzinach inny prom z Samui płynący do Donsak pomógł wyciągnąć linami uszkodzony prom na Samui.

5. Co najmniej 118 osób zginęło, 200 zostało rannych, a ponad 29 rodzin ucierpiało, wiele z nich zostało zniszczonych po eksplozji magazynu fajerwerków w dzielnicy Su-Ngai Kolok późnym sobotnim popołudniem (XNUMX lipca).th).

Liczba ofiar śmiertelnych w poniedziałek (31 lipca) wzrosła do 12, 121 zostało rannych, a 290 domów zostało uszkodzonych.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.