Mężczyzna aresztowany w Patongu za sprzedaż alkoholu w główne święto buddyjskie

Patong –

Mężczyzna został aresztowany w Patong po tym, jak przyłapano go na sprzedawaniu alkoholu podczas głównych buddyjskich świąt religijnych.

Policja Patong powiedziała Phuket Express, że we wtorek wieczorem (1 sierpniast), że aresztowali mężczyznę w restauracji w Patongu. (Jego nazwisko i nazwa restauracji nie zostały podane przez policję)

Mężczyzna został przyłapany na sprzedaży alkoholu klientom. Został przewieziony na komisariat policji w Patong, gdzie usłyszał zarzut sprzedaży alkoholu w dniu Asarnha Bucha, który jest jednym z głównych buddyjskich świąt, podczas których sprzedaż alkoholu jest zakazana.

W Tajlandii każdego środka lata, zwykle w lipcu lub sierpniu, rozpoczyna się buddyjski Wielki Post, czyli Vassa. Dokładna data to pierwszy dzień ubywającego księżyca ósmego miesiąca księżycowego.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.