Zatoka Maya w Krabi tymczasowo zamknięta na dwa miesiące

Krabi –

Słynna zatoka Maya Bay w Krabi została tymczasowo zamknięta na dwa miesiące w celu przywrócenia środowiska.

The Hat Noppharat Thara – Park Narodowy Mu Koh Phi Phi we wtorek (1 sierpniast) ogłosił przypomnienie o corocznym zamknięciu Zatoki Maya i Zatoki Loa Sama na terenie parku narodowego.

Tymczasowe dwumiesięczne zamknięcie dla ruchu turystycznego trwa od 1 sierpnia do 30 września 2023 r. Obszar będzie całkowicie niedostępny, z wyjątkiem personelu parku i ekologów.

Urzędnicy Parku Narodowego stwierdzili, że coroczne zamknięcie ma umożliwić efektywne zarządzanie turystyką po monsunach w tym sezonie, a także dać czas na odbudowę przyrody i środowiska.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.