Buddyści w Phuket łączą się na Dniach Buddyjskich – WYCIECZKA FOTOGRAFICZNA

Phuket -

Buddyści z Phuket włączyli się w ceremonie z okazji Dnia Asarnha Bucha i rozpoczęcia Buddyjskiego Wielkiego Postu, dwóch głównych Dni Buddyzmu.

We wtorek wieczorem (1 sierpnia brst), urzędnicy na czele z gubernatorem Phuket Naroongiem Woonciewem i innymi buddystami uczestniczyli w ceremoniach buddyjskich w świątyni Mongkol Nimit na Starym Mieście w Phuket. Świątynia Mongkol Nimit jest główną świątynią królewską w Phuket.

Aby dowiedzieć się więcej o ostatnich świętach religijnych, zobacz poniżej:

W Tajlandii każdego środka lata, zwykle w lipcu lub sierpniu, rozpoczyna się buddyjski Wielki Post, czyli Vassa. Dokładna data to pierwszy dzień ubywającego księżyca ósmego miesiąca księżycowego.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.