Plan rozbudowy lotniska Krabi do 2024 r

KOMUNIKAT PRASOWY:

Departament Lotnisk ogłosił, że rozbudowa lotniska Krabi postępuje stabilnie, osiągając już 87.52% ukończenia. Budowa ma się zakończyć pod koniec 2024 r., a nowe obiekty mają zostać oddane do użytku do 2025 r. i będą mogły pomieścić do 8 mln pasażerów rocznie.

Kompleksowy projekt obejmuje budowę trzeciego terminala pasażerskiego oraz ulepszenia istniejących dwóch terminali i budynku parkingu, za szacunkowy koszt 2.923 miliarda bahtów. Ponadto budowana jest droga kołowania, a instalacja elektryczna lotniska przechodzi modernizację, z których oba są obecnie ukończone w 58.20%.

Po ukończeniu trzy połączone ze sobą terminale pasażerskie będą miały łączną powierzchnię 68,000 3,000 metrów kwadratowych, co znacznie zwiększy przepustowość lotniska. Oczekuje się, że lotnisko będzie w stanie obsłużyć 8 pasażerów na godzinę lub 1,500 milionów rocznie, w porównaniu z obecną przepustowością 4 pasażerów na godzinę lub 2,000 miliony pasażerów rocznie. Zmodernizowany zostanie również budynek parkingu, który pomieści do XNUMX samochodów.

Najnowsze dane wskazują, że od października 2022 r. do czerwca 2023 r. lotnisko Krabi obsłużyło łącznie 1.69 mln pasażerów, z czego 1.37 mln to podróżujący krajowi, a 318,550 2023 to podróżujący międzynarodowi. Przewiduje się, że do końca września 1.79 r. liczba pasażerów korzystających z lotniska osiągnie 1.43 mln, w tym 359,561 mln podróżnych krajowych i XNUMX XNUMX międzynarodowych.

Projekt rozbudowy lotniska w Krabi jest częścią narodowej strategii wzmocnienia infrastruktury oraz zwiększenia wzrostu gospodarczego i konkurencyjności. Urzędnicy twierdzą, że dzięki planowanym ulepszeniom obiekt będzie w stanie zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na podróże do iz regionu, jeszcze bardziej stymulując turystykę i handel na tym obszarze.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.