Policja z Phuket wdaje się w pościg samochodowy z Nigeryjczykiem przebywającym na czteroletnim przedłużeniu pobytu i przechwytuje kokainę z jego domu

Phuket -

Policja ścigała Nigeryjczyka w sedanie, którego paszport stracił ważność około cztery lata wcześniej, przez około 20 kilometrów, a później przejęła kokainę w domu w Phuket, w którym mieszkał mężczyzna.

Policja imigracyjna w Phuket powiedziała Phuket Express, że w czwartek po południu (3 sierpniard) oni i policja Cherng Talay ścigali podejrzanego sedana w Thalang. Sedan był ścigany z Cherng Talay w Thalang do głównej drogi Thep Krasattri, mijając Pomnik Bohaterki w Pa Klok, po czym udał się na Koh Kaew w Mueang Phuket i do Kathu. Sedan w końcu utknął w rowie w Kathu. Sedan uderzył w wiele pojazdów podczas pościgu.

Cudzoziemiec wyskoczył z sedana i zanim został zatrzymany, uciekł przed policją na 300 metrów. Mężczyzna został zidentyfikowany przez policję jako 26-letni George Ananere, obywatel Nigerii. Jego paszport stracił ważność cztery lata temu, tuż przed pandemią Covid-19. Rzekomo sprzedawał kokainę w rejonie Cherng Talay i Patong, a zaniepokojeni anonimowi obywatele zgłosili go policji.

Policja przejęła kokainę w domu, w którym mieszkał pan Ananere na Sri Soonthorn w Thalang. Odpowiedni funkcjonariusze nie ujawnili ilości przechwyconej kokainy. Pan Ananere został zabrany na komisariat policji w Cherng Talay w celu podjęcia dalszych działań prawnych, w tym odszkodowania finansowego za inne pojazdy, w które uderzył.

Oczekuje się, że po postawieniu mu zarzutów prawnych i odbyciu za nie kary, pan Ananere zostanie umieszczony na czarnej liście i deportowany. Nie od razu zgłosił zarzut i grozi mu znaczny pobyt w więzieniu za kokainę i stawianie oporu podczas aresztowania.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.