Marszałek Izby Reprezentantów Tajlandii odkłada zaplanowane na jutro głosowanie premiera

Krajowy —

Przewodniczący Izby Reprezentantów Tajlandii, Wan Muhamad Noor Matha, przełożył głosowanie premiera, pierwotnie zaplanowane na jutro, 4 sierpnia 2023 r.

Odroczenie nastąpiło po tym, jak Trybunał Konstytucyjny w czwartek 4 sierpnia zdecydował o odroczeniu rozpatrzenia petycji w celu ustalenia konstytucyjności decyzji parlamentu o odrzuceniu ponownej nominacji Pity Limjaroenrat, liderki Partii Naprzód (MFP).

Petycja była złożony przez Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich z wnioskiem o odroczenie głosowania Premiera do czasu rozstrzygnięcia sprawy.

Według Wan Noora głosowanie premiera odbędzie się po decyzji Trybunału Konstytucyjnego 16 sierpnia. która miała być nominacją kandydata na premiera Pheu Thai, Sretthy Thavisin, zamieni się teraz w obrady nad nowelizacją statutu MFP, która ma odebrać Senatowi uprawnienia do głosowania na premiera.

Po odroczeniu, Pheu Thai Party przełożyło również swoją konferencję prasową, aby ogłosić nową Koalicja kierowana przez Pheu Thai zaplanowane na dziś po rozwiązaniu partii z poprzedniej koalicji kierowanej przez Move Forward.

Według przywództwa Pheu Thai ogłoszenie to prawdopodobnie nastąpi na kilka dni przed kolejną datą głosowania na premiera.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.