Koh Tao i Koh Samui odnotowują duży wzrost turystyki przed szczytem sezonu

KOMUNIKAT PRASOWY:

Koh Tao w prowincji Surat Thani odnotowało w zeszłym tygodniu rekordową liczbę dziennych przyjazdów turystów, podczas gdy pobliski Koh Samui spodziewa się prawie 30,000 XNUMX gości z rezerwacji hotelowych w tym miesiącu.

Organizacja turystyczna Koh Tao poinformowała, że ​​3,106 turystów przybyło na wyspę łodziami 28 lipca, ustanawiając nowy jednodniowy rekord na wyspie. Wzrost przyjazdów korespondował z rozpoczęciem sześciodniowego święta państwowego kończącego się 2 sierpnia.

Gubernator prowincji Wichuwat Jinto wyjaśnił, że około 90% odwiedzających to zagraniczni turyści, którzy przyjadą na Koh Phangan na słynną imprezę Full Moon Party, która odbędzie się 3 sierpnia na plaży Hat Rin.

W międzyczasie sąsiednia Koh Samui poinformowała, że ​​liczba turystów przybywających przez lotnisko na wyspie przekroczyła 141,400 30,000 w lipcu. Władze spodziewają się, że kolejne 171,800 XNUMX gości odwiedzi wyspę w tym miesiącu na podstawie rezerwacji hotelowych, co zwiększy całkowitą liczbę odwiedzających wyspę drogą powietrzną do około XNUMX XNUMX.

W odpowiedzi na rosnący popyt Ratchaporn Poonsawat, prezes Stowarzyszenia Turystycznego Koh Samui, powiedział, że stowarzyszenie zwróciło się do linii lotniczych o zwiększenie liczby codziennych lotów, ponieważ ograniczone loty doprowadziły do ​​odwołania wielu osób, które dokonały wcześniejszej rezerwacji pokoju.

Ten proaktywny środek ma na celu przygotowanie się na spodziewany napływ turystów w nadchodzącym szczycie sezonu, który ma wygenerować około 5 miliardów bahtów dla gospodarki wyspy w tym okresie.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.