Mężczyzna aresztowany w Patongu za sprzedaż alkoholu w główne święto buddyjskie

Patong –

Mężczyzna został aresztowany w Patong po tym, jak przyłapano go na sprzedawaniu alkoholu podczas głównych buddyjskich świąt religijnych.

Policja Patong powiedziała Phuket Express, że w środę wieczorem (2 sierpniand) aresztowali 56-letniego Wichata w restauracji w Patongu. (Nazwa restauracji nie została podana przez policję, podobnie jak pełne imię i nazwisko podejrzanego.)

Okazało się, że mężczyzna sprzedawał klientom alkohol, mimo że przepisy zabraniają tego w święta religijne. Został zabrany na komisariat policji w Patong, gdzie usłyszał zarzuty sprzedaży alkoholu w Khao Phansa Day (buddyjski Wielki Post), który jest jednym z głównych buddyjskich świąt, podczas których sprzedaż alkoholu jest zakazana.

Nie był jedyną osobą aresztowaną za to:

Mężczyzna został aresztowany w Patong po tym, jak przyłapano go na sprzedawaniu alkoholu podczas głównych buddyjskich świąt religijnych.

W Tajlandii każdego środka lata, zwykle w lipcu lub sierpniu, rozpoczyna się buddyjski Wielki Post, czyli Vassa. Dokładna data to pierwszy dzień ubywającego księżyca ósmego miesiąca księżycowego.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.