Mężczyzna aresztowany w Phuket za otwarcie konta bankowego dla oszustów inwestycyjnych

Phuket -

Mężczyzna został aresztowany w Phuket za otwarcie konta bankowego, zwanego kontem konnym, dla oszustów związanych z programami inwestycyjnymi.

Phuket Highway Police powiedziała Phuket Express, że aresztowała pana Eakkapona Lieamvinita, lat 36, na Freedom Beach w Patong po wskazówce od kolegów z organów ścigania, że ​​poszukiwany podejrzany przebywał w tym miejscu.

Aresztowanie nastąpiło po tym, jak Sąd Miejski w Bangkoku Północnym wydał w grudniu 2022 r. nakaz aresztowania Eakkapon za oszustwo i importowanie fałszywych informacji do systemu internetowego, który był zaangażowany w nielegalne oszustwa inwestycyjne.

Eakkapon powiedział policji drogowej, że został zatrudniony przez swojego przyjaciela z Birmy, którego pełnego imienia nie znał, do otwarcia konta bankowego i otrzymał 2,500 bahtów. Eakkapon twierdził, że nie wiedział, co jego przyjaciel zrobi z jego kontem bankowym, myśląc, że pomaga mu tylko otworzyć konto osobiste, którego mężczyzna, będąc obcokrajowcem, nie mógł otworzyć sam.

Eakkapon został zabrany z powrotem na posterunek policji Dusit w Bangkoku w celu podjęcia dalszych działań prawnych.

Phuket Express zauważa, że ​​stosunkowo niedawne zmiany legislacyjne sprawiły, że otwieranie kont bankowych dla innych osób, które są wykorzystywane do działalności przestępczej, stało się nielegalne. Policja konsekwentnie ostrzega tajską opinię publiczną, aby nie otwierała kont bankowych dla innych osób, zwłaszcza nieznajomych, ponieważ można teraz pociągnąć do odpowiedzialności prawnej za wszystko, co odbiorca zrobi z kontem.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.