Gospodarka Tajlandii na ścieżce naprawy wśród rosnących wskaźników turystyki

KOMUNIKAT PRASOWY:

Bank Tajlandii (BOT) powiedział w poniedziałek (31 lipca), że ożywienie gospodarcze w Tajlandii utrzymało się w czerwcu, ponieważ sektor turystyczny rozwijał się dzięki większej liczbie zagranicznych turystów, podczas gdy eksport spadał.

Zastępca gubernatora BOT, Chayawadee Chai-Anant, powiedział, że aktywność gospodarcza stopniowo się poprawia, napędzana przez turystykę, ponieważ oczekiwano poprawy eksportu dopiero pod koniec roku. Powiedziała również: „W nadchodzącym okresie turystyka powinna nadal się ożywiać i pozostać kluczową siłą napędową, podczas gdy eksport prawdopodobnie będzie stabilny”.

BOT prognozuje wzrost gospodarczy o 3.6% w tym roku i 3.8% w przyszłym roku, napędzany przez turystykę. Ubiegłoroczny wzrost wyniósł 2.6%. Przewiduje 29 milionów przyjazdów turystów w tym roku i 35.5 miliona w 2024 roku. To w porównaniu z prawie 40 milionami odwiedzających w 2019 roku przed pandemią.

Chayawee powiedział, że bank centralny monitoruje ryzyko związane ze światowym spowolnieniem gospodarczym i opóźnieniem w tworzeniu nowego rządu po majowych wyborach krajowych.
Dodała: „Utworzenie rządu, jeśli będzie opóźnione przez długi czas, nadszarpnie zaufanie”.

Tajlandia odnotowała nadwyżkę na rachunku obrotów bieżących w wysokości 1.4 mld USD, po deficycie w wysokości 2.8 mld USD w maju. BOT powiedział, że gospodarka poprawiła się nieznacznie w drugim kwartale 2023 r. w stosunku do poprzedniego okresu. Oficjalne dane o PKB za drugi kwartał mają zostać opublikowane 21 sierpnia. W pierwszym kwartale gospodarka wzrosła o 2.7% rok do roku.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.