Dwie łodzie motorowe walczące z wysokimi falami zmierzającymi do Phuket stają się wirusowe w mediach społecznościowych

Phuket -

Dwie łodzie motorowe z odpowiednio 11 i 47 pasażerami musiały walczyć z wysokimi falami w drodze powrotnej do Phuket.

Klip wideo przedstawiający dwie łodzie motorowe walczące z silnym wiatrem i silnymi falami na morzu między wyspą Phi Phi w Krabi podczas powrotu do Phuket stał się wirusowy w mediach społecznościowych w tym tygodniu. Wideo zostało nagrane przez przewodnika na innej łodzi motorowej przed nimi. Podobno niektórzy pasażerowie nie mieli na sobie kamizelek ratunkowych.

Szef biura morskiego w Phuket, pan Chayapong Pranit, powiedział Phuket Express, że dwie łodzie motorowe przewoziły w sumie 11 i 47 pasażerów. Obaj kapitanowie łodzi, których nazwiska nie zostały od razu ujawnione, są przesłuchiwani. Urzędnicy badają również, czy dwaj kapitanowie łodzi złamali jakiekolwiek zasady bezpieczeństwa, czy nie. Jeśli tak, ich prawa jazdy na łodzi mogą zostać cofnięte na okres do dwóch lat.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.