AKTUALIZACJA: Kapitan łodzi mówi o wirusowym wideo łodzi motorowych walczących z wysokimi falami w pobliżu Phuket

Phuket -

Kapitan łodzi zabrał głos po tym, jak dwie łodzie motorowe zostały złapane na wirusowym filmie walczącym z wysokimi falami podczas podróży z wyspy Phi Phi w kierunku Phuket.

Nasza poprzednia historia:

Dwie łodzie motorowe z odpowiednio 11 i 47 pasażerami musiały walczyć z wysokimi falami w drodze powrotnej do Phuket.

Teraz aktualizacja:

Jeden z dwóch kapitanów łodzi w wirusowym wideo, pan Jeerateep Pramongkit, powiedział The Phuket Express, że już sprawdził pogodę, zanim łódź odpłynęła z przystani na wyspie Phi Phi. W tym czasie wiatr i fale nie były silne ani wysokie. Jednak w drodze na Phuket wiał silny wiatr i fale. Postanowił więc biec dalej, aby pospiesznie dotrzeć do miejsca docelowego.

Pan Adule Raluekmoon, urzędnik z Phuket Marine Office, powiedział The Phuket Express, że silniki obu łodzi motorowych są gotowe do eksploatacji z legalnymi licencjami. Obaj kapitanowie posiadają również legalne prawa jazdy. Jednak urzędnicy nadal badają, czy dwaj kapitanowie łodzi złamali jakiekolwiek zasady bezpieczeństwa, czy nie.

Jeśli tak, ich prawa jazdy na łodzi mogą zostać cofnięte na okres do dwóch lat.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.