EGAT odrzuca tańsze rachunki za prąd w obliczu strat

KOMUNIKAT PRASOWY:

Tajlandzki Urząd ds. Energii Elektrycznej (EGAT) ogłosił, że nie może rozpatrywać żadnych dalszych próśb o tańsze rachunki za energię elektryczną w nadchodzącym czteromiesięcznym cyklu.

Decyzja zapada, gdy EGAT stoi w obliczu obciążenia finansowego z powodu skumulowanych strat, które wynikały z subsydiowania rachunków za energię w okresie od września 2021 r. do maja 2023 r. Komisja Regulacji Energetyki (ERC) szacuje, że skumulowana strata zmniejszy się do 135 miliardów bahtów do końca bieżącego roku. miesiąc.

Aby zaradzić sytuacji finansowej, EGAT zgodził się na wdrożenie nowej stawki taryfowej na moc w wysokości 4.45 bahta za kilowatogodzinę od września do grudnia tego roku. Ta taryfa pomoże władzom wyrównać straty do kwietnia 2025 r., a część pieniędzy zwróci EGAT. Agencja wyraziła jednak obawy, że dalsze obniżki cen energii elektrycznej utrudnią jej zdolność do spłaty zadłużenia i wpłyną na przyszłe inwestycje w infrastrukturę energetyczną.

Wysokie ceny energii elektrycznej w przeszłości były krytykowane za powodowanie przez firmy podnoszenia cen produktów, ostatecznie podnosząc koszty utrzymania. Federacja Przemysłu Tajskiego zasugerowała, że ​​obniżenie cen energii elektrycznej pomogłoby firmom zarządzać kosztami operacyjnymi i uczynić Tajlandię bardziej atrakcyjnym miejscem do inwestowania. Niemniej jednak Egat uważa, że ​​zatwierdzona stawka 4.45 bahta zapewnia równowagę między rozwiązywaniem problemów konsumentów a ochroną stabilności finansowej władz dla przyszłych inwestycji w infrastrukturę energetyczną.

Gubernator EGAT, Boonyanit Wongrukmit, wyjaśnił, jak ważne jest terminowe spłacanie zadłużenia, aby uniknąć potencjalnego negatywnego wpływu na przepływy pieniężne i rating kredytowy organu, co mogłoby skutkować wyższymi stopami kredytowymi. Podkreślił również znaczenie utrzymania inwestycji w rozbudowę przesyłu energii dla zapewnienia długoterminowego bezpieczeństwa energetycznego kraju.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.