Plamy oleju znalezione na niektórych plażach Phuket

Phuket -

Na kilku plażach w Thalang znaleziono plamy oleju, a także małego żółwia morskiego, który najwyraźniej został dotknięty olejem.

Szef Parku Narodowego Sirinat, pan Sorasak Rananan, powiedział Phuket Express w piątek (4 sierpnia)th), że plamy oleju znaleziono wzdłuż plaż na północy Phuket, którymi były Nai Yang Beach, Mai Khao Beach, Nai Thon Beach i Layan Beach.

Urzędnicy z Departamentu Zasobów Morskich i Przybrzeżnych (DMCR) oraz Urzędu ds. Środowiska w Phuket przeprowadzili inspekcję przedmiotowych plaż. Pobrano próbki oleju w celu zbadania źródła, a plamy oleju zostały natychmiast usunięte z plaż.

Znaleziono również małego zielonego żółwia morskiego pokrytego plamami oleju. Żółw morski został zabrany do Centrum Ratownictwa Zwierząt Morskich Sireetarn w celu dalszego leczenia.

W chwili obecnej przyczyna oleju była nieznana i nadal jest przedmiotem dochodzenia.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.