Spojrzenie na nadchodzący tydzień w Tajlandii Wiadomości: Nadszedł Dzień Matki i nie tylko

Poniżej znajduje się nasza regularna funkcja w mediach TPN, w której przedstawiamy naszym czytelnikom najważniejsze wydarzenia lub rzeczy, które będą miały miejsce w nadchodzącym tygodniu. Dzięki temu można wiedzieć, co się dzieje, bez konieczności przeglądania dziesiątek naszych regularnych artykułów, stron internetowych lub sekcji.

Chodźmy!

Wiemy, że wielu naszych czytelników może odczuwać deja vu, gdy mówimy, że nadchodzi kolejny świąteczny weekend, ale kolejny wakacyjny weekend rzeczywiście jest tuż za rogiem.

Dzień Matki w Tajlandii przypada na sobotę, 12 sierpnia. To także 91. urodziny ukochanej Królowej Matki w Tajlandii i będą bardzo obchodzone w kolorze niebieskim.

Ponieważ święto wypada w weekend, dzień zastępczy z tej okazji odbędzie się w poniedziałek 14 sierpnia. Tego dnia urzędy państwowe, wiele banków i inne zostaną zamknięte, takie jak tajski urząd imigracyjny, więc bądź świadomy z wyprzedzeniem.

Nie ma zakazów sprzedaży alkoholu na to święto, w przeciwieństwie do ostatnich świąt religijnych, które przyniosły sześciodniowy weekend świąteczny.

Jeśli chodzi o tajlandzką politykę, będzie to spokojny tydzień, ponieważ tajski sąd ds. kart debatuje nad tym, czy konstytucyjna jest odmowa przez Parlament ponownego nominowania lidera partii Move Forward Pita na premiera po poprzednim nieudanym głosowaniu. Tutaj możesz dowiedzieć się więcej o pozornie niekończącej się sytuacji politycznej i powalczyć o to, kto tworzy nowy rząd Tajlandii. Jakakolwiek decyzja w sprawie nowego premiera Tajlandii i głosowanie odbędą się dopiero 16 sierpnia.

Mamy nadzieję, że wszyscy spędzili bezpieczny i zabawny weekend z okazji Dnia Matki. Do zobaczenia za tydzień!

Adam Judd, Media TPN

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.