Były premier Tajlandii Thaksin ponownie opóźnia powrót do Tajlandii

Krajowy —

Były premier Tajlandii Thaksin Shinawatra nie dotrzymał obietnicy powrotu do Tajlandii 10 sierpnia, podając jako powód potrzebę poddania się badaniom lekarskim.

Thaksin, który obecnie mieszka na pokładzie na wygnaniu, napisał na X, platformie społecznościowej znanej wcześniej jako Twitter, że musi przełożyć swój powrót pierwotnie planowany na przyszły czwartek o kilka tygodni, ponieważ musi spotkać się ze swoim lekarzem.

„Chcę przesunąć mój powrót do Tajlandii z 10 sierpnia o nie więcej niż dwa tygodnie. O dacie i godzinie ponownie poinformuję wszystkich. Zadzwonił do mnie lekarz i poprosił o poddanie się badaniom lekarskim” – napisał Thaksin 5 sierpnia.

Zbiegły były premier spędził kilka lat na dobrowolnym wygnaniu, mieszkając głównie w Dubaju, aby uniknąć więzienia w wyniku wyroków sądowych związanych z domniemanymi przypadkami korupcji, które, jak twierdził, były motywowane politycznie.

Wycofanie się z obietnicy powrotu nie jest niczym niezwykłym, ponieważ Thaksin również niedawno opóźnił swój plan powrotu w swoje urodziny w lipcu ubiegłego roku.

Doniesienia z tajskich mediów przewidują, że powrót Thaksina nie nastąpi, dopóki nie powstanie nowy rząd kierowany przez Pheu Thai, partię polityczną, z którą jest blisko związany.

Obecnie głosowanie na premiera w parlamencie jest opóźnione z powodu różnych spraw prawnych, o których tutaj mówiliśmy.

Thaksin twierdził, że decyzja o opóźnieniu jego powrotu nie jest motywowana politycznie ani związana z opóźnioną decyzją o głosowaniu na kolejnego premiera Tajlandii. Jednak wielu wybitnych krytyków i polityków internetowych nie zgadza się z tym stwierdzeniem i twierdzi, że prawdziwym powodem jest obecna utrzymująca się niepewność polityczna.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/