Właściciele tajlandzkiego magazynu fajerwerków, który eksplodował i zabił jedenaście osób, poddał się

Narathiwat —

Tajska para, która była właścicielem magazynu fajerwerków, który eksplodował i zabił 12 osób, przekazała się tajskiej policji w sobotę, 5 sierpnia.

Najpierw nasza poprzednia historia:

Podejrzewa się, że właściciele zdewastowanego magazynu fajerwerków uciekli do Malezji.

Teraz nasza aktualizacja:

29 lipca skład fajerwerków w dzielnicy Su-ngai Kolok w Narathiwat eksplodował, zabijając 12 osób, raniąc 121 osób i niszcząc 292 domy.

Uważa się, że po incydencie właściciele magazynu, zidentyfikowani jako para z Tajlandii, pan Sompong Nakul i pani Piyanuch Peungwirawat, uciekli do Malezji, aby uniknąć konsekwencji prawnych.

Tuż po tym, jak wydano za nimi nakazy aresztowania, para zgłosiła się na policję na posterunku policji w Sadao w południowej prowincji Songkhla, dokąd wczoraj przybyli z Malezji. Następnie zostali odeskortowani na komisariat policji Muno w Narathiwat w celu dalszego dochodzenia.

Według doniesień lokalnych mediów Narathiwat, wyniki pełnego dochodzenia spodziewane są w ciągu 7 dni. Małżonkowie podobno zostaną oskarżeni o zaniedbania skutkujące ofiarami śmiertelnymi, a także o nieautoryzowany import i sprzedaż fajerwerków. Działania te są uznawane za naruszenie ustawy o broni palnej, amunicji, materiałach wybuchowych i fajerwerkach.

Podejrzani podobno zgłosili się, by stanąć przed wymiarem sprawiedliwości po tym, jak pod ich adresem kierowano strach przed zlinczowaniem z powodu rosnących gróźb śmierci w mediach społecznościowych. Chociaż uciekli do Malezji, zżyta społeczność muzułmańska w okolicy najwyraźniej szukała pary w celu ewentualnej samosprawiedliwości, co skłoniło ich do powrotu do Tajlandii.

W chwili obecnej podejrzani pozostają w areszcie tajlandzkiej policji w obliczu przesłuchania i procesu sądowego. Nie wiadomo, czy będą kwalifikować się do zwolnienia za kaucją, ale jest to mało prawdopodobne, zauważają media TPN.

Wybuch fajerwerków wywołał serię inspekcji w fabrykach fajerwerków w całej Tajlandii, zaledwie kilka miesięcy przed popularnym festiwalem wegetariańskim, podczas którego używa się wielu fajerwerków jako części obchodów, zwłaszcza w południowej Tajlandii.

Oryginalny artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/