Gubernatorzy prowincji Tajlandii zostali poinstruowani, aby skontrolować łańcuchy dostaw fajerwerków

KOMUNIKAT PRASOWY:

Stały sekretarz ds. wewnętrznych Suttipong Juljarern omówił szczegóły związane z niedawną eksplozją w magazynie w podokręgu Muno w dzielnicy Su-ngai Kolok w Narathiwat. Powiedział, że incydent można przypisać nielegalnemu przechowywaniu fajerwerków, co doprowadziło do wielu ofiar w wyniku eksplozji.

W odpowiedzi na to tragiczne wydarzenie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych niezwłocznie poleciło wszystkim wojewodom zarządzanie i kontrolę osób uprawnionych do produkcji, importu lub sprzedaży fajerwerków. Posunięcie to ma na celu zapewnienie sprawnego działania, zgodności z przepisami i odpowiedniego egzekwowania prawa w zakresie broni palnej, amunicji, materiałów wybuchowych, fajerwerków i replik broni palnej.

Departament Administracji Wojewódzkiej wydał również pilne zarządzenie do wojewodów wszystkich 878 powiatów w całym kraju, aby przyspieszyli kontrolę potencjalnych miejsc magazynowych lub budynków do nielegalnego przechowywania fajerwerków. Zostali poinstruowani, aby szybko zgłosić swoje ustalenia gubernatorom prowincji i departamentowi, aby zapewnić rygorystyczną kontrolę i inspekcję operacji fajerwerków we wszystkich obszarach.

Postępując zgodnie z instrukcjami, Suttipong poinformował, że lokalna inspekcja w prowincji Kanchanaburi odkryła nieautoryzowany magazyn fajerwerków. Administracja miejska prowincji Kanchanaburi dokonała nalotu na nienazwany budynek sąsiadujący z rezydencją w dystrykcie Wang Dong w dystrykcie stołecznym. Podczas nalotu odkryto dowody produkcji fajerwerków i zatrzymano 68-letniego podejrzanego, który twierdził, że jest właścicielem nieruchomości.

Podejrzany przyznał się do produkcji fajerwerków pogrzebowych bez zezwolenia miejscowego urzędnika stanu cywilnego. Jako dowód skonfiskowano kilka przedmiotów, w tym różnej wielkości fajerwerki, proch strzelniczy, lonty w różnych kolorach i przecięte lonty. Miejski zespół egzekucyjny Kanchanaburi Muang oskarżył podejrzanego o produkcję fajerwerków bez pozwolenia lokalnego urzędnika stanu cywilnego. Podejrzany został przekazany miejscowym funkcjonariuszom śledczym do dalszego postępowania sądowego.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Gubernator Phuket zarządził kontrole w sklepach z fajerwerkami.

W dystrykcie Muang Phuket działa 47 legalnych operatorów sprzedających fajerwerki, a urzędnicy planują skontrolować i odwiedzić wszystkich z nich.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.