Hiszpan aresztowany za rozczłonkowanie swojego kolumbijskiego partnera na wyspie Pha Ngan

ZDJĘCIE: Khaosod

Surat Thani —

Tajska policja aresztowała hiszpańskiego podejrzanego o rzekome zamordowanie i poćwiartowanie swojego kolumbijskiego partnera na południowej wyspie turystycznej Pha Ngan, Surat Thani.

Podejrzany, p. Daniela Jeronimo Sancho Bronchalo, 29-letni obywatel Hiszpanii, został aresztowany w piątek, 4 sierpnia, pod zarzutem rzekomego zabicia i poćwiartowania pana Edwina Miguela Arrieta Arteaga 44-letniego Kolumbijczyka i porzucił swoje ciało w wysypisko śmieci na wyspie Pha Ngan.

Części ciała zostały odkryte 3 sierpnia w kilku workach na śmieci, co szybko doprowadziło do aresztowania Jeronimo następnego dnia.

5 sierpnia pol. Pułkownik Surapong Thanomjit, dowódca regionu policyjnego 8, dokonał inspekcji pokoju hotelowego podejrzanego i odkrył kluczowe dowody, które prawdopodobnie były pasmami włosów, pozostałościami tłuszczu i fragmentami mięsa Miguela. Dowody te są badane przez zespół medycyny sądowej, a wyniki spodziewane są w ten weekend.

pol. Pułkownik Surapong stwierdził, że według wstępnego wywiadu z krewnymi ofiary ofiara była chirurgiem zajmującym się zmianą płci w Kolumbii. Od ponad roku był w związku z Hieronimem, znanym w Hiszpanii wodzem.

Obaj umówili się na spotkanie na wyspie Pha Ngan na imprezie przy pełni księżyca. Jednak po tym, jak Miguel przybył do Tajlandii i udał się na tropikalną wyspę, jego krewni w tajemniczy sposób stracili z nim kontakt. Podczas przesłuchania Jeronimo twierdził, że jeszcze nie spotkał się z Miguelem, więc krewni Miguela skoordynowali z policją turystyczną kontrolę hotelu, w którym obaj zarezerwowali pobyt, ale nie znaleźli żadnego z nich.

Podczas śledztwa policja odkryła, że ​​Jeronimo przebywał we wspomnianym hotelu sam i wymeldował się przed przybyciem Miguela. Następnie 3 sierpnia na wysypisku śmieci odkryto części ludzkiego ciała.

Wieczorem 1 sierpnia Jeronimo kupił zestaw narzędzi, w tym 8-calowy nóż, gumowe rękawice, folię, zmywak ze stali nierdzewnej, roztwór czyszczący i duże worki na śmieci z tajskiego sklepu wielobranżowego Pol. — stwierdził płk Surapong.

Z policyjnego raportu wynika, że ​​podejrzany przyznał się do zabójstwa swojej partnerki. Przyznał się do rozdzielenia części ciała i wepchnął je do torby podróżnej Miguela. Ponieważ nie wszystkie części pasowały, pozostałe części włożył do czarnych worków na śmieci i wyrzucił do kosza. Następnie zabrał torbę podróżną zawierającą głowę i inne narządy, poszedł wypożyczyć kajak w pobliżu hotelu i wyrzucił go do morza.

Po przyznaniu się Jeronimo władze zmobilizowały zespół poszukiwawczy, aby zlokalizować torbę podróżną wzdłuż linii brzegowej.

Choć dokładna motywacja zdarzenia jest w trakcie ustalania, wstępne przesłanki wskazują, że przyczyną mogła być zazdrość, Pol. Podejrzenie pułkownika Surapong.

Podejrzany to syn znanego hiszpańskiego aktora, Rodolfo Sancho Aguirre.

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.