Tajski dział public relations uruchamia nowy wielojęzyczny portal internetowy o Tajlandii

KOMUNIKAT PRASOWY:

Tajski Departament Public Relations (PRD) z dumą przedstawia „SAWASDEE THAILAND”, wielojęzyczny portal internetowy dostępny za pośrednictwem www.tajlandia.go.th. Serwis służy jako wiarygodne źródło informacji o Tajlandii.

4 sierpnia 2023 r.: zastępca sekretarza stanu, dyrektor ds. informacji (DCIO), pani Oranuch Srinon, przewodniczyła wydarzeniu „PLAN PR DLA WSZYSTKICH: kreatywna komunikacja napędza ogólnokrajowy wysiłek” w dniu 31 lipca 2023 r. Ogłosił rozpoczęcie tajlandzkiego centralny serwis pod domeną www.tajlandia.go.th, co oznacza znaczący postęp w działaniach public relations. Witryna „thailand.go.th” ma być wiarygodnym źródłem informacji zarówno dla obcokrajowców, jak i obywateli Tajlandii, dostarczając krytycznych danych wspierających podejmowanie decyzji w inwestycjach, ekonomii i przedsięwzięciach społecznych, które są kluczowe dla narodu.

Pani Sudruetai Lertkasem Zastępca Dyrektora Departamentu Generalnego ds. Public Relations dodała, że ​​ta strona internetowa funkcjonuje jako centralne centrum wiadomości i informacji public relations. Integruje różne funkcje ministerialne, takie jak imigracja, turystyka, zatrudnienie, biznes, inwestycje, sztuka i kultura, edukacja, zdrowie publiczne, technologia i środowisko. Obsługuje wszystkie zagraniczne grupy planujące odwiedzić Tajlandię, w tym biznesmenów i inwestorów, studentów, turystów, pracowników i emerytów. Zapewnia również przydatne informacje dla obywateli Tajlandii. Witryna obsługuje pięć języków: tajski, angielski, chiński, japoński i niemiecki.

Konstrukcja www.tajlandia.go.th jest responsywny, dzięki czemu jest kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami, zapewniając jednocześnie korzystne dane i ciekawe funkcje. Obejmuje:

  • Sekcja „O Tajlandii”, która zawiera wyczerpujące podstawowe informacje o Tajlandii, takie jak hymn narodowy Tajlandii, geografia, ludność, waluta, główne gałęzie przemysłu i zarządzanie.
  • Sekcja „Tematy” wyświetlająca najnowsze posty i artykuły, umożliwiająca użytkownikom szybkie śledzenie aktualnych wiadomości.
  • Sekcja „Najpopularniejsze” przedstawiająca artykuły z rankingiem pięciu największych czytelników.
  • Sekcja „Multimedia” prezentująca różne formy medialne, w tym tekst, obraz, infografikę, obraz ruchomy, zarówno infografikę rzeczywistą, jak i ruchomą.
  • Funkcja „Dostępność” zaprojektowana w ramach koncepcji „Design for All” w celu zapewnienia równego dostępu do informacji dla wszystkich użytkowników, w tym dostosowania wielkości tekstu i ustawień kolorów dla użytkowników niedowidzących.
  • Funkcja „Szukaj”, która ułatwia znajdowanie informacji w witrynie, dzięki możliwości wyszukiwania zarówno tekstowego, jak i głosowego.
  • Link do danych z różnych departamentów, wspierający integrację informacji ze wszystkimi departamentami ministerstwa poprzez RSS Feed i API.

Rozwój centralnej strony internetowej Tajlandii, „www.tajlandia.go.th„, ma na celu nie tylko zapewnienie kanału komunikacji dla dokładnego postrzegania i zrozumienia Tajlandii dla obywateli i społeczności globalnej, ale także wspieranie reformy Tajlandii 4.0. Użytkownicy mogą szybko uzyskać dostęp do poprawnych informacji, które nie tylko zwiększa efektywność pracy sektora publicznego, ale także kształtuje pozytywny wizerunek kraju.

Poprzedni to komunikat prasowy opublikowany za pełną zgodą i autoryzacją organizacji wymienionych w materiałach PR i mediach TPN. Oświadczenia, przemyślenia i opinie organizacji biorącej udział w komunikacie prasowym są całkowicie ich własnymi i niekoniecznie muszą odzwierciedlać wypowiedzi mediów TPN i jej pracowników.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.