Tajlandia nadal chce zbudować duży port kosmiczny

Krajowy —

W przełomowym posunięciu Tajlandia wkracza w sferę eksploracji kosmosu z planami założenia własnego portu kosmicznego. Inicjatywa, na czele której stoi tymczasowy premier Gen Prayut Chan-o-cha, ma na celu zwiększenie możliwości technologicznych kraju i stymulowanie wzrostu gospodarczego w wielu sektorach, potencjalnie tworząc ponad 400 miejsc pracy dla obywateli Tajlandii.

Według rzecznika premiera, Tipanuna Sirichany, ten projekt portu kosmicznego, ogłoszony 6 sierpnia 2023 r., oznacza zaangażowanie Tajlandii w stanie się zdecydowanym graczem w światowym przemyśle kosmicznym.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że ​​Tajlandia ma przewagę geograficzną, co czyni ją idealnym miejscem na zorganizowanie portu kosmicznego. Należą do nich położenie równikowe, ułatwiające energooszczędne starty, a także dostępne systemy logistyczne i minimalna podatność na klęski żywiołowe.

Tipanun stwierdził, że premier Prayut podkreśla znaczenie ostrożnego podejścia do tego projektu, biorąc pod uwagę zarówno opłacalność ekonomiczną, jak i wpływ na środowisko. Ustanowienie portu kosmicznego jest obiecujące nie tylko dla postępu technologicznego kraju, ale także dla generowania bezpośrednich dochodów i szerszych możliwości kariery dla nowych pokoleń z przemysłu lotniczego.

Media TPN zauważają, że jako projekt zainicjowany przez obecny rząd tymczasowy, może zostać zbadany i zweryfikowany przez każdy nowy nowy rząd, który nadal nie został rozstrzygnięty z powodu toczących się działań prawnych i opóźnień, jak widać tutaj.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/