Tajlandia nadal chce zbudować duży port kosmiczny

Krajowy —

W przełomowym posunięciu Tajlandia wkracza w sferę eksploracji kosmosu z planami założenia własnego portu kosmicznego. Inicjatywa, na czele której stoi tymczasowy premier Gen Prayut Chan-o-cha, ma na celu zwiększenie możliwości technologicznych kraju i stymulowanie wzrostu gospodarczego w wielu sektorach, potencjalnie tworząc ponad 400 miejsc pracy dla obywateli Tajlandii.

Według rzecznika premiera, Tipanuna Sirichany, ten projekt portu kosmicznego, ogłoszony 6 sierpnia 2023 r., oznacza zaangażowanie Tajlandii w stanie się zdecydowanym graczem w światowym przemyśle kosmicznym.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że ​​Tajlandia ma przewagę geograficzną, co czyni ją idealnym miejscem na zorganizowanie portu kosmicznego. Należą do nich położenie równikowe, ułatwiające energooszczędne starty, a także dostępne systemy logistyczne i minimalna podatność na klęski żywiołowe.

Tipanun stwierdził, że premier Prayut podkreśla znaczenie ostrożnego podejścia do tego projektu, biorąc pod uwagę zarówno opłacalność ekonomiczną, jak i wpływ na środowisko. Ustanowienie portu kosmicznego jest obiecujące nie tylko dla postępu technologicznego kraju, ale także dla generowania bezpośrednich dochodów i szerszych możliwości kariery dla nowych pokoleń z przemysłu lotniczego.

Media TPN zauważają, że jako projekt zainicjowany przez obecny rząd tymczasowy, może zostać zbadany i zweryfikowany przez każdy nowy nowy rząd, który nadal nie został rozstrzygnięty z powodu toczących się działań prawnych i opóźnień, jak widać tutaj.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/