Najważniejsze historie z Tajlandii z ostatniego tygodnia: hiszpański szef kuchni zabija i ćwiartuje kochanka i nie tylko

Oto przegląd najpopularniejszych artykułów z NARODOWYCH Tajlandii, wybranych przez nasz zespół Pattaya News/TPN National, od ostatniego tygodnia, od poniedziałku 31 lipca 2023 r. do niedzieli 6 sierpnia 2023 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najważniejsze historie!

1. Królewska Tajska Policja (RTP) poluje na pięć głównych zagranicznych klubów motocyklowych działających na tajskiej ziemi po rozprawie z osławionym Outlaws Motorcycle Club w Pattaya w zeszłym miesiącu.

Większość klubów jest zarządzana przez obywateli Australii i działa głównie w miejscowościach turystycznych w całej Tajlandii, takich jak Phuket, Koh Samui w Surat Thani i Pattaya.

2. Słynna zatoka Maya Bay w Krabi została tymczasowo zamknięta na dwa miesiące w celu przywrócenia środowiska.

Tymczasowe dwumiesięczne zamknięcie dla turystyki trwa od 1 sierpnia do 30 września 2023 r.

3. Przewodniczący Izby Reprezentantów Tajlandii, Wan Muhamad Noor Matha, przełożył głosowanie premiera, pierwotnie zaplanowane na 4 sierpnia 2023 r.

Według Wan Noora głosowanie premiera odbędzie się po decyzji Trybunału Konstytucyjnego 16 sierpnia.

4. Ludzka miednica z wciąż przyczepionymi jelitami została znaleziona na wysypisku śmieci na wyspie Pha Ngan w Surat Thani.

Tajska policja aresztowała hiszpańskiego podejrzanego o rzekome zamordowanie i poćwiartowanie swojego kolumbijskiego partnera na południowej wyspie turystycznej Pha Ngan, Surat Thani.

Podejrzany to syn znanego hiszpańskiego aktora Rodolfo Sancho Aguirre. Sam podejrzany jest influencerem w mediach społecznościowych i szefem kuchni celebrytów.

5. Tajska para, która była właścicielem magazynu fajerwerków, który eksplodował i zabił 12 osób, przekazała się tajskiej policji w sobotę, 5 sierpnia.

Właściciele magazynu, zidentyfikowani jako para z Tajlandii, pan Sompong Nakul i pani Piyanuch Peungwirawat, są teraz w areszcie.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!
Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.