AKTUALIZACJA: Podejrzany aresztowany po tym, jak dwie osoby zostały ranne w strzelaninie w Patong

Patong –

Podejrzany został aresztowany po tym, jak dwóch młodych mężczyzn zostało rannych po strzelaninie związanej z bronią palną w Patong.

Nasza poprzednia historia:

Dwie strony rozmawiały o nieujawnionym osobistym sporze, zanim jedna ze stron, która była w sedanie, otworzyła ogień do dwóch rannych mężczyzn, zanim odjechali swoim pojazdem on Czwartek wczesnym rankiem (3 sierpniard) w pobliżu skrzyżowania na Petch Kood Road.

Teraz aktualizacja:

Policja Patong powiedziała Phuket Express, że w sobotę (5 sierpniath) aresztowali mężczyznę zidentyfikowanego jedynie jako pan Nattapong, lat 34, i przeprowadzono rekonstrukcję strzelaniny.

Nattapongowi postawiono zarzuty zamiaru zabójstwa, nielegalnego posiadania broni palnej i amunicji, publicznego noszenia broni i amunicji bez powodu oraz strzelania w miejscach publicznych.

Motyw zdarzenia i charakter sporu między obiema stronami nie zostały ujawnione tajskim mediom.

Nattapong pozostaje w areszcie policyjnym od czasu prasowego. Nie wiadomo, czy skorzystał z usług adwokata, jednak podobno przyznał się do przestępstwa, zgadzając się tym samym na rekonstrukcję.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.