Egipcjanin aresztowany w Patong za pracę w zakładzie fryzjerskim

Patong –

Egipcjanin i tajska właścicielka zostali aresztowani w zakładzie fryzjerskim w Patong.

Policja w Patong powiedziała Phuket Express, że w miniony weekend aresztowała pana Bassema Mohameda, lat 38, obywatela Egiptu (pracownika), który wykonywał pracę fryzjerską dla obcokrajowców oraz kobietę zidentyfikowaną jedynie jako pani Petchlada, lat 38 (pracodawca). Zostali aresztowani w zakładzie fryzjerskim na Taweewong Road.

Zostali zabrani na komisariat policji w Patong, a panu Mohamedowi postawiono zarzut nielegalnej pracy i przekroczenia terminu ważności wizy. Pani Petchlada usłyszała zarzut zatrudniania cudzoziemca, który nie ma pozwolenia na pracę.

Phuket Express zauważa, że ​​fryzjerzy i pracownicy salonów fryzjerskich są tajskim zawodem chronionym i obcokrajowcy nie mogą pracować w tej dziedzinie ani uzyskiwać na to pozwoleń na pracę.

Podobne artykuły:

Jordańczyk został aresztowany w Patong po tym, jak stwierdzono, że świadczy usługi fryzjerskie dla zagranicznych klientów, co jest zajęciem chronionym tylko dla Tajów.

Policja Patong przeprowadziła dochodzenie po otrzymaniu skarg, że cudzoziemcy wykonują zakazane prace jako fryzjerzy i pracownicy salonów.

Trzy Rosjanki zostały aresztowane w Thalang za rzekome świadczenie usług fryzjerskich i kosmetycznych, co jest zajęciem chronionym tylko dla Tajów.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.