Niemiec utonął na plaży Karon na Phuket

Phuket -

52-letni Niemiec utonął po tym, jak poszedł popływać ze swoim 11-letnim synem na plaży Karon.

Policja w Chalong została powiadomiona o incydencie o godzinie 8:50 w poniedziałek wieczorem (7 sierpnia).th) na plaży Karon. Razem z Phuket Express dotarli na plażę, gdzie znaleziono nieprzytomnego Jurgena Ralfa Wiltzscha, lat 52, obywatela Niemiec.

Jego 11-letni chłopiec, którego nazwisko nie zostało ujawnione ze względu na jego wiek, powiedział tajskim mediom, że on i jego ojciec poszli popływać o 7:30. Fala zmyła jego ojca, ale chłopiec był w stanie dopłynąć z powrotem na plażę. Powiedział ratownikom na plaży o swoim zaginionym ojcu, zanim weszli do morza i wyciągnęli jego ojca z powrotem na plażę.

Panu Wiltzschowi zapewniono resuscytację krążeniowo-oddechową, ale później uznano go za zmarłego.

To już szóste utonięcie na plażach Phuket w ciągu zaledwie kilku tygodni, w tym pięciu zagranicznych turystów.

Podobne zdarzenia w ostatnim czasie:

Dwóch indyjskich turystów utonęło na plaży Karon w Mueang Phuket po rzekomym zignorowaniu czerwonych flag i braku ostrzeżeń dotyczących pływania.

Turysta z Senegalu zaginął po kąpieli w morzu na Freedom Beach w Karon na Phuket.

Ciało zaginionego senegalskiego turysty wyrzuciło dziś na brzeg w dystrykcie Karon w Phuket po tym, jak zaginął na wzburzonym morzu 28 lipca.

Tajlandczyk zaginął po tym, jak poszedł popływać w morzu, ignorując czerwone flagi na plaży w Thalang.

Rosyjski turysta utonął na plaży w Thalang, rzekomo ignorując czerwone flagi i brak ostrzeżeń dotyczących pływania.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.