Pheu Thai i Bhumjaithai zobowiązują się do utworzenia nowego rządu Tajlandii

Krajowy —

Partia Bhumjaithai zgodziła się połączyć ręce z Partią Pheu Thai w celu utworzenia nowej koalicji rządowej, powiedział lider Bhumjaithai Anutin Charnvirakul na konferencji prasowej 7 sierpnia.

Bhumjaithai zgodził się na utworzenie koalicji rządowej z Pheu Thai pod trzema warunkami, w tym: 1) koalicja nie może obejmować Partii Ruchu Naprzód 2) koalicja nie może mieszać się do prawa obrazy majestatu dotyczącego zniesławienia królewskiego oraz 3) koalicja nie może wspierać rząd mniejszościowy.

Decyzja o zmianie stron zapadła później Pheu Thai opuściło 2 sierpnia poprzednią koalicję kierowaną przez Partię Ruchu Naprzód, po nieudanej próbie objęcia urzędu przez lidera tego ostatniego, Pitę Limjaroenrata.

Anutin, który jest obecnym tymczasowym ministrem zdrowia publicznego, zgodził się poprzeć kandydata na premiera Pheu Thai, Sretthę Thavisin, mówiąc, że teraz priorytetem jest utworzenie rządu, który pozwoli krajowi iść naprzód.

Podobnie przywódca Pheu Thai, Chonlanan Srikaew, stwierdził, że powodem, dla którego jego partia musi połączyć ręce z Bhumjaithai, jest przełamanie obecnego impasu politycznego, ponieważ kraj nadal nie ma jeszcze oficjalnego rządu po wyborach powszechnych 14 maja 2023 r.

Nowa koalicja kierowana przez Pheu Thai ma teraz 212 głosów, a obie partie potwierdzają, że ostatecznie osiągnie ponad 300 głosów, aby utworzyć silną koalicję rządową.

Nazwiska pozostałych partnerów koalicyjnych nie zostały jeszcze ogłoszone przez obie partie.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/