AKTUALIZACJA: Phuket Marine Office zgłasza więcej raportów policyjnych dotyczących plam oleju

Phuket -

Urząd Morski w Phuket złożył kolejne raporty policyjne o wszczęciu postępowania sądowego przeciwko łodzi, która wypuściła ropę do morza.

Nasze poprzednie historie:

Urząd Morski Phuket złożył kolejne doniesienia o wszczęciu postępowania sądowego przeciwko łodzi, która wypuściła ropę do morza.

Teraz aktualizacja:

Szef biura morskiego w Phuket, pan Chayapong Pranit, powiedział Phuket Express, że złożyli raport policji w Chalong i innych posterunkach policji we wszystkich trzech dystryktach, w których znajdują się plaże.

Każdy, kto wypuści ropę do morza, może trafić do więzienia na okres do trzech lat lub ukarać grzywną w wysokości do 60,000 XNUMX bahtów lub obie kary łącznie. Muszą również pokryć koszty usunięcia szkód wyrządzonych przez uwolniony olej.

W ciągu ostatnich siedmiu dni na obszarze zainteresowania znajdowało się łącznie 81 łodzi, kiedy na plażach w odległości 95 mil morskich na zachodnim wybrzeżu Phuket znaleziono plamy oleju. Spośród nich 62 to łodzie towarowe, 18 to tankowce, a jedna to holownik zaopatrzeniowy. Raporty policyjne zostały złożone przeciwko wielu łodziom, które uważa się za odpowiedzialne za wyciek ropy, chociaż właściciele nie zostali jeszcze ujawnieni.

W ciągu dwóch dni ropa zostanie całkowicie oczyszczona ze wszystkich lokalnych plaż, mówi Chayapong.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.