AKTUALIZACJA: Phuket Marine Office zgłasza więcej raportów policyjnych dotyczących plam oleju

Phuket -

Urząd Morski w Phuket złożył kolejne raporty policyjne o wszczęciu postępowania sądowego przeciwko łodzi, która wypuściła ropę do morza.

Nasze poprzednie historie:

Urząd Morski Phuket złożył kolejne doniesienia o wszczęciu postępowania sądowego przeciwko łodzi, która wypuściła ropę do morza.

Teraz aktualizacja:

Szef biura morskiego w Phuket, pan Chayapong Pranit, powiedział Phuket Express, że złożyli raport policji w Chalong i innych posterunkach policji we wszystkich trzech dystryktach, w których znajdują się plaże.

Każdy, kto wypuści ropę do morza, może trafić do więzienia na okres do trzech lat lub ukarać grzywną w wysokości do 60,000 XNUMX bahtów lub obie kary łącznie. Muszą również pokryć koszty usunięcia szkód wyrządzonych przez uwolniony olej.

W ciągu ostatnich siedmiu dni na obszarze zainteresowania znajdowało się łącznie 81 łodzi, kiedy na plażach w odległości 95 mil morskich na zachodnim wybrzeżu Phuket znaleziono plamy oleju. Spośród nich 62 to łodzie towarowe, 18 to tankowce, a jedna to holownik zaopatrzeniowy. Raporty policyjne zostały złożone przeciwko wielu łodziom, które uważa się za odpowiedzialne za wyciek ropy, chociaż właściciele nie zostali jeszcze ujawnieni.

W ciągu dwóch dni ropa zostanie całkowicie oczyszczona ze wszystkich lokalnych plaż, mówi Chayapong.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.